Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés
Balorien nevű felhasználó kérdése:

Törpe Gömbhalak aggresszívek voltak az algaevőkkel ezér tkülön választottam őket, hogyan oldjam meg az algásodást? :/

Keress kérdéseket hasonló témákban: gömbhal, alga

jan. 30. 14:14  Privát üzenet  

A válaszok
Hány literes az akvárium, hány és milyen fajta hal van benne? Szűrő? Milyen időközönként milyen mértékű a vízcsere? Az alga milyen alga? Az algásodást általában nem halakkal kell orvosolni, ugyanis más okozza, annak a kiváltó okát kell megszüntetni (pl túltelepítés, ritka vízcsere stb.).

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 30. 15:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

50 liter, heti 1x20% os vizcsere, aksiban növényekek zöme argentin átokhínár és barna alga.

# 2/4Időpont jan. 30. 17:42 Privát üzenet
Ha az algaevők ancik, akkor vissza se rakd őket, mert nagyon kicsi nekik az akva (főleg többnek). Mióta megy az akva? A barna alga az elején természetes és idővel elmúlik. Csak a gömbhalak maradtak most? Hány van?

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 30. 19:26 Privát üzenet
Biológiai szűréssel...

A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 31. 09:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mért lett agresszívabb a lány hörcsög miután el választottam a kicsiket tőle? Jobban fél mint eddig meg durván veszi ki a kezemből a tápot. Eddig finoman vette ki. Lehet hülyén...
A foltos páncélosharcsa le fogja takarítani az akvárium üvegéről az esetleges barna algát vagy rosszul választottam halat? :/
Jól választottam-e össze a halakat egy 70 literes akváriumhoz?
54 literes garnélás akváriumomba szeretnék talajt. JBL Manado talajt választottam ki. Valakinek van e esetleg tapasztalata ezzel a talajjal? Hány liter talajt érdemes belerakni...
Kezdő haltartó vagyok és kb1éve vannak halaim (csak vitorlás) és tudom hogy nehéz halfajt választottam de nagyon szeretem őket csak kár hogy nagyon érzékenyek és most már csak...
Van két terhes guppim. Külön választottam őket több mint egy hete de még nem szültek, viszont ha visszarakom öket az akváriumba, a bakok nem hagyják öket békén, csipkedik. Mit...

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!