Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni ha zavaros a víz?

Mit lehet tenni ha zavaros a víz?

Figyelt kérdés
3 hete indítottam az új akváriumot. Pár napja zavaros tejszerű a víz. Tegnap tettem új szürőt: Eihem classic 250 gyári töltet. Van egy Serafil 60 belső biológiai szűrő rásegítésképp. Pár neonhal és két tisztogatóhal és egy királyteki lakik benne.(6cm) az aljzat folyami homok, van benne 3 növény ültetve. Vízcserénél csapvíz előkezelve.tettem indító baci kultúrát. Az akva mérete 80×30x40 70 liter víz van benne. A világítás odyssey dual pro uvb fénycsövel és növénynek való fénycsővel illetve melegítő lámpa. Kószi a segítséget!
2019. febr. 2. 09:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy szakértő de az UV fény öli a bacikat így a megölt bacik is zavarosíthatják a vizet. Ha tarajos teknősöd van az ragadozó így halakat is örömest fogyasztja.
2019. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az uvc öli a bacikat tudtommal. A halakat nem bántja eszik fagyasztott halat, tört csigát, szúnyog lárvát. Egyszer kergette a halakat de felhúzta magát mert nem tudta elkapni őket :))) azóta rájuk sem néz
2019. febr. 2. 09:52
 3/21 anonim ***** válasza:
A teknős kajájától szennyezett a víz. A teknős ki fogja zabálni a halakat, csak most MÉG nem éri utol őket.
2019. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Külön etetem sosem az akváriumban
2019. febr. 2. 10:04
 5/21 anonim ***** válasza:
A teknősök ürüléke is nagyon szennyező. Voltak vízi tekijeim, nálam is vegyes halas helyen kezdtek, egy hét alatt elfogyott a társasága.
2019. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Teknőst hosszú távon eredményesen (főleg ilyen kicsi helyen) semmilyen hallal nem lehet együtt tartani, még a nála nagyobbakkal se a stressz miatt. A teknős ürüléke rendkívül szennyező, mérgezi a halakat, ha a tekit nem is annyira, de a halak csak a vízből veszik fel az oxigént. Ezen kívül stresszeli őket a ragadozó jelenléte, amitől gyengébb lesz az immunrendszerük és megbetegszenek, elpusztulnak.
2019. febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

"3 hete indítottam az új akváriumot"


" Tegnap tettem új szürőt"


Tehát akkor tegnap indítottad az akváriumot... ugyebár.


És akkor hol a 3 hét üresjárat, ami után lehetne óvatosan megkezdeni (mondom óvatosan, nem többszörös leterheléssel, amit egy teknős csinál!!!)

a betelepítést, több lépcsőben, halakkal.


Tehát van egy brutálisan, konkrétan végzetesen rommá terhelt akváriumod, nulla biológiai szűréssel.

És mit lehet tenni, zavaros víz ellen...

2019. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A régi belső szűrő nem volt bojgatva egyáltalán. Csak tettem egy külső szűrőt mellé. És 6 darab pici hal van benne. A teknős még kicsi, evés után/közben végzi a dolgát az etető táljában. Kötekedés helyett inkább segítséget vártam.
2019. febr. 2. 19:52
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Még 1 tudatlan dilettans...
2019. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Talan úgy születtél, hogy mindent tudsz? Kérdezés és tanács nélkül hogy tanul az ember?
2019. febr. 2. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!