Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen alga? Mi lenne...

Skid05 kérdése:

Ez milyen alga? Mi lenne hatásos ellene? Kinél mi vált be?

Figyelt kérdés

Fonal, haj vagy békanyál? Blackout? Black molly? Algairtó?

[link]



2019. febr. 4. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a ph a vízben?
2019. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Én ezt cérnaalgának nézem és mechanikai úton könnyen eltávolítható ha feltekered valamire pl pipatisztító kefére. Sok mindennel próbálkoznak ellene, a vas eltávolításán keresztül a teljes elsötétítésig plusz a halak és garnélák bevetése. Én nyírással, növénykonkurenciával és mechanikai úton történő eltávolítással próbálkoztam több kevesebb sikerrel. Igazából nem jöttem rá mitől jött elő és mitől tűnt el mert semmit nem csináltam másképp sem előtte sem utána.:D Az állatok közül a mollyk és az amanok csipkedték de nem jelentős mértékben, pedig még koplaltattam is szegényeket egy kicsit.:D Ha van mohaféléd azokat hazavágja, erősebb levelű növényekről viszont jól leszedhető. Az algairtókat nem ajánlom, max akváriumon kívüli használatra ha már végképp nem boldogulsz vele.
2019. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bamboocha466 ***** válasza:

Mintha érdes békanyál lenne.

Ezt gyakorlatilag egyik hal/ garnéla sem fogyasztja szívesen. Ahogy narval irta, neked kell öket leszedheted.

2019. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Péhá? Mihért?

Pedig Narvalban nagyon bíztam, hogy lesz egy bevált DIY receptje…ráadásul az említett kefét is buktam, mert az utolsó pipás három generációval ezelőtt élt a famíliában  Akkor marad a fogkefe, legfeljebb a fogmosást hanyagolom… apropó, fogselyemnek még senki nem próbálta? :D nyilván a cérnaalga is jó valamire, csak még nem döbbent rá a világ.

Sem a garnélákat, sem a halakat nem hibáztatom, én sem enném meg jó szívvel.

azért köszönöm az infókat.

2019. febr. 5. 06:57
 5/8 anonim ***** válasza:
PH-t 7-re állítsd be, ez a legfontosabb.
2019. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
DIY recept kellene? Parancsolj.:D Borostyánágakat az akváriumba rothadásig kell áztatni. Árpaszalmával v árpakorpával etetni a szűrőben lévő bacikat, esetleg a szalmát összekötve az áramlás útjába tenni. Kukoricát 2cm karikákra vágni rögzíteni, v habszivaccsal úsztatni és az akváriumban kihajtatni. Élő bambuszrudakat, kálmost, vizitököt, rucaörömöt, hajtatni. Na, ennyit mára régi praktikákból.:D
2019. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt kerestem, köszönöm ;)
2019. febr. 5. 20:01
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha tényleg ki akarod próbálni akkor a borostyánból csak a régi ágakat használd az új hajtások veszélyesen sok hatóanyagot tartalmaznak. Egy 100-literes akváriumba kb 2 teljes karhosszúságú inda kell levelestől a vízre dobva. Szárított leveleket is használhatsz, ezeket érdemes hálóba tenni. Ha bomlásnak indultak cserélni kell, de ne előbb és ne utóbb. Az árpaszalmát sem szabad a vízbe rohasztani kb a felét újra kell cserélni havonta. Ezeket a dolgokat ki kell tapasztalni mert minden akváriumban kicsit másképp hatnak. Kálmosgyökeret tavasszal érdemes gyűjteni amikor már kezd kinőni a levélzete a vízből a tönkje ne kerüljön a talaj alá kötözd ki mint pl anubiast. A vízitök gumója szintén nem kerülhet a talaj alá.
2019. febr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!