Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonál alga kiirtása?

Fonál alga kiirtása?

Figyelt kérdés
Azóta jelent meg az akváriumba, miután vettem egy kisebb adag HM-et. Az akváriumban vannak más növények is. Olvastam, hogy a molly-k szeretik a fonál algát, de már van egy neonhal + egy kisebb páncélosharcsa csapatom, feleslegesen nem akarom még terhelni a vizet, kivéve, ha esetleg 2 hím molly ellene, mert azt még bevállalnám, de elvileg csapathal a molly is...

2019. jan. 29. 02:01
 1/5 Skid05 ***** válasza:
72%

az üveg mérete… ez alap infó a kérdés eldöntéséhez, de a neonhalakkal vízkémiailag sem passzolnak. Ha rohamosan terjed a fonal, akkor a növényeknek nem a legjobbak feltételek, elcsúszott tápanyagszintek, sok nitrát és/vagy sok foszfát jellemzően táplálja, vannak akik a vassal magyarázzák, kb mindenki a saját esetéből indul ki, uez igaz a megoldásra is.

A növények tökéletes konkurenciája, uazon feltételeket igényel viszont kevéssel is beéri, emiatt irtani is küzdelmes. Sűrített vízcserék, tápanyag balansz, mechanikus irtás, helyileg carbo, az amano is fogyasztja.

2019. jan. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az akvárium 72 literes, 14 sima neonhal, 1 anci és 6 páncélosharcsa van benne. A talaj JBL manado.

A fonál alga szinte csak a HM-en van, a többi növényt annyira nem érinti. Ezen kívül van benne pár tő kocsány nélküli ambúlia, 3 tő anubias barteri, 1 tő anubias barteri nana, 2 dús tő barnás-vöröses Cryptocoryne (ebben az akváriumban nagyon szépen magához tért), 3 tő Papagájvirág, ez az elején picit vegetált, de kezd szép hajtásokat hozni. A HM az egy, ami elég csoffadtan néz ki.

Vízcsere kb 1,5 hetente van. Ha eszembe jut akkor adagolok a leírtaknak megfelelően easy-life carbot-t (általában pár naponta), TF plantert 2 hetente szoktam inkább adagolni.

1400 l/h teljesítményű powerhead van nagy szivaccsal, még sose vártam meg, hogy teljesen telítődjön, inkább kb havonta kiszoktam mosni az akkor aktuálisan lemért vízzel, de akkor sem igazán piszkos.


Pont az amúgy is necces létszám miatt nem vagyok biztos abban, hogy kellene e ide nekem az a molly, esetleg az amano (hiszen vannak már jócskán talaj lakóim is). Ezért gondolkozom azon, hogy max még 2 hím molly, de olvastam, hogy ők is csapatban éreznék jól magukat...

2019. jan. 30. 00:30
 3/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Igen ide az az algaevő ami max passzol, az amano.

De ha behurcoltad és látható növényi fejlődésed van, akkor azért megvárnám, hogy terjed-é vagy sem. Helyileg carbóval le tudod kezelni.

A HM az akklimatizációt követően némi aquaplantot meghálálna.

Ekkora faunához ennyi vízben a heti vízcsere sem tűnik irreálisnak, a gyakoribb csere fonal ellen is jól jön.

A fonal nagy barátja a tápanyag balansz borulása, márpedig a 2 hetes planter adag ezt támogatja. A 2. hét végére a nitrát felgyűlik, a vas meg pont fogyóban, holott utóbbi nélkül előbbi nem tud kellő intenzitással beépülni. Min. hetiben adnám.

2019. jan. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A helyileg carboval kezelés alatt mire gondolsz? :)

2019. jan. 31. 14:23
 5/5 Skid05 ***** válasza:
Műanyag fecskendő, napi adag carbo és víz 1:2 arányban felszív, szűrő leállít, algára rányom közelről, pár percet vársz, szűrő visszanyom, naponta ismételhető.
2019. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!