Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A harcoshalat 1 nap hányszor...

A harcoshalat 1 nap hányszor kell kb. megetetni?

Figyelt kérdés

+1 kérdés: Furcsán viselkedik,sokáig mozdulatlanul "lebeg", aztán mikor közelebb megyek hozzá,akkor mintha ideges lenne és elúszik és folytatja tovább.....(kb.8 hónapja az enyém)

Ja és a kaja,egy nap többször etetem(mindig 1 kicsit)de olvastam,hogy valaki 1nap 1x.


2010. jún. 30. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát akkor rossz helyen olvasgattál=) Nem szabad naponta etetni,főleg nem többször...bőven elég neki 2 naponta,de az se baj ha 3 naponta.Túl fogod etetni,csodálom hogy még él=) Nem szabad. Ja és ez nem hinném,hogy furcsa viselkedés,szerintem csak alszik.
2010. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem szabad naponta etetni? Évek óta tartok halakat, a kifeljetteket naponta 1x etetem, a növendékeket meg naponta 3x és még egyet sem etettem túl.


Naponta elég egyszer etetni. Se sűrűbben, se ritkábban.

2010. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha megfelelően változatos az élelem és jó a minősége, valamint a napi adag is el van találva, egyáltalán nem rossz, ha több részletben kapja meg, sőt.Kedves első válaszadó, attól nem hízhat el egy hal, ha ugyanazt a mennyiséget 2-3 részletben kapja meg.Azért etetünk egyszer egy nap, mert ez általában elég a halaknak és sokunk számára így kényelmesebb.Abban viszont igaza van az első válaszadónak, hogy ha nem jól méred fel a halad adagját és túl sokat adsz, ráadásul többször is, abból gond lehet.A betták különösen hajlamosak az elhízásra, főleg ha szűk helyen vannak tartva.Jobb kétnaponta etetni, mint túletetni.Ha viszont jól kimérted az adagot és van rá időd, akár 2-3 alkalommal is etethetsz naponta.A mennyiségen és a minőségen van a hangsúly, nem az etetés gyakoriságán.A halak szempontjából, jobb ha több részletben kapják meg a napi adagot.
2010. júl. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!