Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bio start 2 hét után került...

Legal90 kérdése:

Bio start 2 hét után került az új akvárium vizébe (54literes) a halak viszont mar vizfeltoltes utan egy hete benne úszkáltak. Elkezdtek dögleni a szumik. Érdemes teljes vizcserét alalmazni és ujra feltölteni a halálományt 3hét mulva?

Figyelt kérdés
Vagy a 2 hetes vizbe érdemes mindenap 1 héten át csepegtetni a bio startbol és utanna johetnek a halak?

2019. febr. 5. 12:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ja, és ha nem bírja a légpumpa, akkor valahogy úgy kell megoldani, hogy az akvárium fölött legyen. Jóval fölötte.

Ha meg alatta van, akkor mindenképpen kell a légcsőbe egy visszacsapószelep, mert leeresztheti az akvárium vizét! Képes rá, hidd el.

2019. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Magyaran amig a halacskák nem uszkalnak benne ebben a 3-5 hetes uresjaratban nem kell a szivacsot ratenni a levegopumpara? Annelkul nyomja a levegot ? Csak ha belekerultek a halak? :)
2019. febr. 5. 15:54
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem nem, valamit nagyon félreértettél.

Természetesen rögtön rá kell tenni, hiszen abban szaporodnak el a lebontóbaktériumok!


"Érdemes akkora szivacsot rátenni, amit csak elbír (beérés után) a légpumpa,"


Tehát ezt úgy kell érteni, hogy mivel a szivacs porózus szerkezete ad otthont a nitrifikáló baktériumoknak, így értelem szerűen, minél nagyobb, annál jobb, tehát érdemes a legnagyobbat rátenni.


Viszont a nagyságnak gátat szab az, hogy mennyire járja át a víz!

Mivel ha a szivacs beérik, elszaporodnak a bacik, meg lesz benne kosz is, meg elhalt régi baktériumok is, az egész egy ilyen iszapos trutyi lesz. Na akkor jó, akkor van beérve, és arra kell vigyázni, tehát mindig csak épp kinyomkodni, aktuálisan leszívott akváriumvízben, annyira, hogy átjárható legyen , ne tökéletesen tisztára, és ne klóros vízbe.


Tehát annyira kell nagy szivacs, amit beérése után, miután erősen lecsökkent a trutyitól az átjárhatósága, még elbír a légpumpa ereje. Mondjuk ezt így előre nem fogod tudni megjósolni, hogy mekkora lenne a legjobb, úgyhogy gondolom úgy marad, ahogy most van. :)

2019. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ertem koszonom a kielegito valaszt, a masik dolog hogy nem 54 liter hanem csak 40liter 2 darab anci melle hany darab halacskat szabad telepiteni?

(Sajnos a halasboltban annyira nem hozzaertoek es hallgattam rajuk..en csak most olovasgattam utanna es tajekozodtam)

Esetleg 4 darab guramit vagy engedjem el es legyen guppik,mollik..? :)

2019. febr. 5. 16:20
 15/23 anonim ***** válasza:

Á, ne viccelj, ez nano kategória. A 2 anci is mehet vissza, bő 10 centisre nőnének, ha lenne hova, akkora helyen csak besült elcsökevényesedett gnómok lesznek.


Őszintén szólva 40 literbe semmilyen társítást nem erőltetnék.

Nagy hal nem mehet bele, a kicsik meg rajhalak, tehát sok kell belőlük, különben bestresszelnek, és leáll az immunrendszerük.

Sokból meg nem tehetsz 2 csapatot, mert se a szűrő se az akvárium nem bírja el.


Guppi működhet, de kizárólag hímekkel. Nőstényt véletlenül se vigyél haza, mert 3 hónap alatt úgy túlszaporodik, hogy lemérgezi az egész állományt.

Ugyanígy hímekből lehet endler guppi, az mégkisebb.

Gyöngydánió még népszerű, mert elviseli a kemény csapvizet, galaxi zarbóra néven is árulják.

Ilyen felnőtten 2-3 centis halak jöhetnek szóba.

Ezekkel fenntartható rendszert tudsz kialakítani. Amiket te mondtál, az ilyen teszkós medence jelleg, hogy hazaviszed, pár napig agonizál, aztán kiszenved. Molli, meg gurámi... nagyságrendekkel nagyobb akvába valók.


Vagy esetleg megcsinálhatod bettásra.

Előbbiekből (a rajhalakból) olyan 6-8 mehet bele, valamelyik fajtából. 1 rajt válassz.


Vagy 1 db hím betta.

2019. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Gyongydanio lesz azok szepek is :) melle 1 max 2 db páncelos harcsa ? Vagy a akvarium meret miatt csak 6-8 danio erdemes ?
2019. febr. 5. 17:14
 17/23 anonim ***** válasza:

Első körben mindenképpen csak a gyöngydániókat raknám bele.

Ha az enyém lenne, biztos, hogy nem raknék bele mást. Esetleg 1-2 érdekesebb csigát.


Ha mindenképpen még egy rajt akarsz, páncélosból se tarthatsz 1-2 db-ot, mert szintén rajhalak, még ha nem is olyan durván raj igényesek.

Talán törpe páncélosharcsából (már ha lehet ilyet kapni) lehetne 4-5 db, 6-7 dánió mellé

De tudnod kell, hogy ezzel erősen kockáztatsz.


Ilyen kis víztömegben amúgy is nehéz biológiai stabilitást elérni, 2 rajjal ez borotva élen táncolás. Szerintem így, hogy kezdő vagy, ne csinálj ilyet.

A részleges vízcserét is oszd ketté.

54-esben általában heti 30%-ot szoktam ajánlani, ez alatt inkább heti 2×15-20 %-ot. Jobb megosztani, ez is a stabilabb vízminőséget szolgálja.

2019. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Meg annyit kerdeznek hogy a reszleges vizcseret a 4het uresjarat utan erdemes vagy mar kozben is ?
2019. febr. 5. 18:34
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez változó, valaki így, valaki úgy csinálja, szerintem érdemes.

Mondjuk halak nélkül még nem kell kettébontani heti két kisebb adagra, addig jó a heti 30% is.

2019. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
maradt benne egy anci adtam neki egy spirulina tablettat ez gondot okozhat mig nem all be a viz? vagy tavolitsam el az ancit is belőle ?
2019. febr. 6. 12:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!