Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki aki nagyon ért a törpe...

Balorien kérdése:

Valaki aki nagyon ért a törpe gurámikhoz, nemrég vettem egy párat (nőstény, hím elvileg) és kezd az a gyanum lenni, hogy mindkettő hím segítene valaki megmnodani a nemüket?

Figyelt kérdés

A színesebb kergeti a kéket néha oda csíp neki, etetésnél megvannak együtt esznek csak ha közel kerülnek akkor megy picit a kergetés. Esetleg aki régóta tart ilyen halakat betudná azonosítani a nemüket?


Hím: [link]

Nőstény: [link]



2019. febr. 8. 15:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Mivel a kép nem a legjobb minőségű ezért nem tudom megmondani de talán rájössz te is!A hím kékes alapszínét élénkvörös harántcsíkok keresztezik, melyek az ívás ideje alatt különlegesen intenzívek. A nősténynek nincsenek vöröses harántcsíkjai. Emellett a hát- és farokúszók is árulkodóak: a nőstényé lekerekített, míg a hímé kihegyesedő.
2019. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
A hímeken mindenféle képen jelentkeznek a sárgás csíkok? A "nőstényem" baba kék és ha csak nagyon közelről nézem akkor látok csak halvány világosabb kék csíkokat.
2019. febr. 8. 15:36
 3/44 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp vannak sárga csíkok!

Akkor az uszonyuk milyen?

Lekerekített vagy inkább hegyes?

Mert szerintem jó a sejtésed hogy hímeket kaptál!

2019. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam egy kicsit jobb képet csinálni a "nőstényről"


[link]


ezen hitelesebb a színe, sárgás, vöröses csíkok egyáltalán nincsenek rajta.

2019. febr. 8. 15:45
 5/44 A kérdező kommentje:
[link] rákerestem és ami ezen az oldalon van egy az egyben olyan a "nőstényem"
2019. febr. 8. 15:47
 6/44 anonim ***** válasza:
Igen ezen jobban látható!
2019. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Akkor mégicsak egy párt kaptál!
2019. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Remélem nőstény mert üzletben úgy adták és nem igazán vesznek vissza halat, lehet azért ilyenek mert oda is nemrég érkeztek nálam is 2 napja vannak és még nem szoktak össze másik aksiba ha meg átteszem a törpe gömbhalak meg rögtön szétszaggatnák.
2019. febr. 8. 15:55
 9/44 Salx Narval ***** válasza:
Az első képen egyértelműen hím van. A másodikon 99% nőstény,1%-ot adva egy duci és sápatag kobalt hímnek. Mekkora helyen vannak és mitől homályos ennyire a víz? Ezek aggasztóbb kérdések mint egy kis kergetőzés, csipkelődés gurámiéknál.
2019. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a víz zavaros hanem a kamera nem tud jobb képet csinálni!
2019. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!