Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy fiatal nőstény hullámo...

Van egy fiatal nőstény hullámos papagájom es nemrég került hozzam nagyon felos . Mitől lehet hasmenése? Mármint van amikor nem "folyós" hanem csak a tollara ragad. Többi lent

Figyelt kérdés

Ezen kívül most kicsit furán színezodik a csőre fölötti viasz hártya . Az egyik helyen inkább sötét barna mint rózsaszín . (Nem atka). Mi lehet ez?

Van melle egy idősebb hím madaram o mar régóta megvan nagyon egészséges tehát nemhiszem h tartás hibája lenne. Nagyon jol kijönnek nem bántják egymast csak nem akarom h beteg legyen a lany ! Segítsetek legyszi :) aki ért hozza írjon privátot es küldök kepet



#hasmenés #hullámos papagáj #csőr betegségek
2015. okt. 30. 09:45
 1/8 anonim válasza:
53%
Szia! Nem vagyok szakértő, csak szeretnélek egy kicsit megvigasztalni. Amikor én is új papagájt hoztam haza egy ideig neki is enyhe hasmenése volt. (A popsijáról ha esetleg rászáradt vizes ruhával töröld le.) Biztos az új hely miatti stressz. Fürtös kölest adtam minden nap egy ideig és teljesen elmúlt. Addig én mellőztem a zöldségeket. Remélem egy kicsit segítettem.
2015. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez tipikus volt nálunk is: új madár: nem eszik mert annyira fél. Kiürül a begye de ugye üríteni kell. Ott a késztetés de nincs semmi matéria így valami kis cucc jön ami csak összekeni és ezt érzi. Nem tanácsolnám hogy ronggyal letörölni róla mert van annak a szegény párának így is elég baja, agyvérzést ne kapjon félelmében ha egy ronggyal elkezded törölgetni szegénykét!

Lekopik. Egy egészséges madár másnap v 2-3 napon belül leszedi magáról, hiszen sokat tollászkodnak.

És valószínűleg lány a madárkád, "breedig period" üzemmódba lépett . azért barnul a viaszhártyája (nekem olyan a kinézete mintha varas lenne) de ha látnánk képet egyértelműbb lenne.

2015. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt tanácsolta egy hozzáértő, hogy amikor papagájt veszek, mindenképp nézzem meg, hogy nem-e piszkos a tolla a feneke körül. Sajnos ez betegségre is utalhat. Még nielőtt ezt tudtam, volt egy "piszkos" papagájom. Ő tényleg beteg volt, nem tudtuk kikezelni. Ment a hasa. De már csak vizet kakikt szegény. Azóta mindig megnézem a magarak fenekét, ha valahol látok, akkot is, ha nem akarok venni.

Persze ez nem azt jelenti, hogy csak vetegség lehet. Egy kisebb stressztől is megy szegény hullámosoknak a hasa. Elég, ha megijednek valamitől. Csak azt figyeld, hogy pár nap alatt tisztuljon le. A hasmenésnek is el kell múlnia. Kerüld most a lágyeleséget. A fürtös köles tényleg nagyon jó!

Ha gondolod, főzhetsz neki gyenge kamullateát víz helyett. Az is jót tesz.

Ne aggódj, ők ilyen kis stresszes madárkák.

2015. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az embereknek is megy a hasa ha izgulnak, stresszelnek. Nekem kedden lett egy lány hullámosom, eddig egy fiú hullámosom volt, aki még persze mindig meg van, mellé vettem a tojót. Na mindegy. A fiúnak a haza kocsikázáskor ment a hasa. De utánna a nagyobb kalitka elfoglalásakor nem ment többet. A lánynak viszont még egyszer kétszer előfordul, hogy furit tojik. Ezzel azt akartam mondani én is, hogy biztos csak az új hely miatt van. A viaszhártya meg amíg hámlik folyamatosan alakul, és lehet barna lesz. ( a tojóknak barna vagy rózsaszín szokott lenni )
2015. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Vidd el orvoshoz mert fereg is lehet a szekleteben es megfertozhheti a masit madarat is! Ha nem egeszseges a szeklet betegsegre utal nem stresszre.
2015. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az összes választ nagyon hasznosak! Szerintem napról napra jobb a szeklete meg mar eszik is csak a kezemre meg nembir rájönni .a csőre miatt aggódók most a 2. nal küldök privátban kepet. Koszi a válaszokat 😘😊
2015. nov. 2. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Küldheted.
2015. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A csőre azért barnul, mert tojó. Csak a fiatal hullámosoknak rózsaszín a viaszhártyája. Később a hímeknek kék, a tojóknak barna lesz. Ez a folyamat kezdődött el a madaradnál.
2016. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!