Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szivárványos guppiból hány...

Szivárványos guppiból hány darab maradhat?

Figyelt kérdés

Akvárium: 90x30x40cm, amennyire tudom, teletöltöm, üvegtetős.

Szűrő:Eheim 2224, esőztetővel, majdnem vízszintes irányba fordítva, a víszinttel majdnem szinel.

Fűtő: passz. Kézzel állítható, 26 fokra állítva, a hőmérő a másik végén van, mindig 25 fokot mutat.

Világítás LED, 4500K ebből van 3, alufóliával "erősítve". Tudom, gyengus, de fejlesztés alatt áll.

Aljzat apró szemű sóder+elszórtan nagyobb kavicsok.

2db. kisebb vasfa, már eléggé kiázott.

Növények: 2 tő Echinodorus blecheri, 5 tő Lándzsás vizipáfrány, 5 tő Fodros levelű vizikalász, 2 db gömbalga, + 5 tő nemtudommi, alacsony és gyorsan nő 😊

Állatok: 8 db (4-4) guppi+ kb. 20-25 db picurka van még, de folyamatosan ajándékozom el.

1 db. moszatevő márna,

5 db Helena, pár maláj tornyos, néhány túlélő törpe tányércsiga.


Szerintetek hány guppit tarthatok meg a kicsikből, hogy ne legyen túl zsúfolt?


2019. febr. 23. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
1 fiúra 2-3 csaj kell, mert különben túl hajszolják őkrt... csoda hogy még nálad élnek... A kis hímeket ajándékozd el, és tarts meg kb. 10 nőstényt, de ez is nagyon max. Világításnál a lumen vagy watt számot nézzük, és nem a Kelvin (színspektrumot), ez is fontos de nem összekeverndő, ebből az ideális a 6-7000 kelvin körül van.
2019. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
A márnának nagyon szűk ez az akvárium 250-300 literes akváriumba való. Én valószínűleg csak a hímeket tartanám meg és ezzel vége a folyamatos szaporodásnak. Ha nőstényeket is szeretnél akkor érdemes az ivadékból kiválogatni párat és a hímektől elzárva külön akváriumba nevelni őket. Guppizni több akváriummal célszerű, mármint ha szép állományt akarsz. Ha nem ez a célod akkor a hímekből az összeset megtarthatod, a felnőtteket és a növendékeket is, viszont a márnával kezdeni kellene valamit, egy anci jobb választás lenne ide, esetleg egy kisebb raj páncélosharcsa is ellene még mellette a talajon.
2019. febr. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából nem szeretnék komolyan guppizni. Most próbálgatom a szárnyaimat akvázás terén. Arra már én is gondoltam, hogy csak a hímeket tartom meg. De az a terv, hogy egy idő után elajándékozom mindet, és valami mást telepíteni. A márnának sajnos még nem találtam helyet. A kereskedésben algázó gébként adták el nekem, később derült ki számomra, hogy nem az. Vissza nem vették. ☹️

A cory jól hangzik, én a törpére gondoltam, mellé pedig valami nem túl szapora halacskát, tudnátok valamit ajánlani?

2019. febr. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!