Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek csak három darab...

Szerintetek csak három darab garnélából tudok majd egy szaporodóképes pupulációt létrehozni az akváriumban?

Figyelt kérdés

Egy olyan színváltozatú garnélát szeretnék tartani amit nem hiszem hogy meg tudok venni valakitől így interneten hirdetve, szerintem csak boltban kapok, főleg ha szépet szeretnék. (neocaridinában gondolkozom persze) Viszont a boltban azért elég drágán vannak ezek, és még majd később (kb kér hónapos eltéréssel, hogy majd az addigra remélem számos populációm valamennyire szabályozzák, nano halak pici szájjal persze hogy a nagyobbakat ne bántsák) szeretnék halakat is venni, azok sem lesznek olcsók.


Tehát egy olyan kérdésem lenne, hogy egy viszonylag üres (egy darab nagyon nagyon öreg, amanda lazac van benne) akváriumba legalább hány darab garnélát telepítsek ahhoz hogy két hónap mulva olyan 8-10 darabom legalább legyen?



2018. okt. 30. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumról van szó? Mert ha neked a halak és garnélák árával van baj, akkor el se tudom képzelni mennyire minimumra veszed az akvárium és a technika méretét. A lakók általában már csak a legkisebb kiadások a végén. Egyébként meg három darabból jó eséllyel beltenyésztett populációd lesz, és nem is biztos hogy kifogod hogy jó legyen a nemek aránya.
2018. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hetven liter, külső szűrő, fűtő, dús növényzet, tényleg tuti az akvárium, nem tartanám őket rosszul csak öhm, egyetemista vagyok 🤷🏻‍♂️🤥

Akkor szerinted hány darabot vegyek?

2018. okt. 30. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Legalább egy 6-7 db-bal kezdenék, főleg ha ekkora helyed van. Tudom egyébként hogy nem olcsóak, én a sima red cherryket vettem úgy, hogy fél centiskék voltak és elkértek darabjáért majdnem négyszáz forintot, amit kissé indokolatlannak találtam fél centis rákocskákért, de én is kb ennyit vettem anno, és van egy tele akváriumom rákokkal, a kevésbé színesek átkerülnek a halas akváriumokba amiben nem igazán tudnak szaporodni. Tehát annyi van hogy szelektálni is kell.
2018. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a választ, akkor próbálom a lehető legtöbbet venni!

Igen ezek az egyik helyen 800, a másik helyen 1000ft ért vannak 😞

2018. okt. 30. 22:08
 5/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Ne csüggedj az áruk miatt. A későbbi szaporulatot majd akár el is eladhatod, és visszahozzák az árukat...

Beltenyészet elkerülése végett érdemes évente 10 újat vásárolni hozzájuk.

2018. okt. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Red Cherry-t ne boltban vegyed, hanem keress a neten eladót! Én pl pár éve a vaterán vettem, de vannak már különböző akvarista adok-veszek facebookos csoportok is ahol hírdetnek, vagy te adhatsz fel hírdetést, hogy keresel. De ha Veszprém megye, azon belül Várpalota környékén laksz akkor tudok neked adni ingyen párat. Arra nem alapoznék, hogy későbbi eladásból viszajönne az ára, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a felesleges szaporulattól csak ajándékozással tudtam megválni, ellenkező esetben a kutya sem jelentkezett rájuk.

Viszont nem írtad, hogy mit jelent nálad, hogy a különleges színváltozat, konkrétan milyen garnélát szeretnél? Mert vannak olyan garnélák amiknek különleges igényeik vannak, pl nem mindegy a vízkeményésége, hőfoka vagy pH-ja se nekik, így pl alap, hogy klimás helyiségen ajánlott tartani, mert nyáron oda lehet az állományod. Nem véletlen, hogy ezek darabjáért akár 3-5 ezer forintot is elkérnek.

[link]

2018. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!