Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 4 darab törpe gurámim...

Ilzo954 kérdése:

Van 4 darab törpe gurámim előtte volt guppi hímjeim, azoknak is meg a guráminak is a farokuszonyuk be-be hasadt, úgy néz ki, mint amikor az összezárt ujjaidat egy picit megnyitnád. Szerintetek mi a baj? Bactopurt használtam, de semmi változás.

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 18:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
4 nap Bakto-kill-el azután feles vízcsere aztán bele a jótékony baci.
2019. febr. 28. 17:42
 12/22 Salx Narval ***** válasza:
Mint ahogy privátban is írtam kevés a szűrés és ritkák a vízcserék ezt orvosolni kell mielőbb. A kezelést követően 50% vízcsere és ha van akkor aktívszén is jól jönne. Ezután 2-3 héten át 10-15%-os vízcseréket kellene csinálni akkor is ha bacikultúrát is adagolsz közben, ha letelt az idő heti 30% vízcsere erősen ajánlott akkor is ha javítottál a szűrésen.
2019. márc. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Salx Narval-tól kérdem, a heti 30%-os vízcsere meddig tartson? A többi hozzászólónak is köszönöm a tippeket.
2019. márc. 1. 08:58
 14/22 Salx Narval ***** válasza:
Azt mindig csinálni kell, eddig is így kellett volna tenni. Ez egy biztonságosnak mondható kellő arányú vízcsere közepesen növényesített és telepített ill szűrt akváriumhoz. Ettől csak akkor tanácsos eltérni ha kevés halunk erős szűrésünk, dús növényzetünk van. Nagyobb akváriumoknál (150-200-liter feletti) akváriumoknál jó szűrés mellett, ideális telepítésnél 2-3 hétre is kitolható a 30%-os vízcsere de ez esetben erősen ajánlott mérni is a nitrátszintet. Én pl 300-liternél kevés hall és dús növényzet mellett 2 hetente cseréltem , most ugyanezt sok hal mellett már hetente csinálom. Nem csak ritkítani lehet a 30% vízcserét, van amikor indokolt 2 részletben csinálni. A mértékét növelni nem tanácsos ha kell akkor többször kell csinálni kisebb vízcseréket de egyszerre ennél több vizet csak nagyon indokolt esetben cserélj. A te esetedben erősen indokolt a heti 30% ha lejárt a 3 hét sűrű vízcsere a gyógykezelés miatti regenerálódás miatt.
2019. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Mit jelent a 3 hét sűrű vízcsere?
2019. márc. 2. 08:42
 16/22 Salx Narval ***** válasza:
Elolvasod amit írok, vagy csak átfutsz rajta? A 12-válasznál már leírtam mi a teendő gyógyszeres kezelés után.:D
2019. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi, megvan.
2019. márc. 2. 09:43
 18/22 A kérdező kommentje:
Van egy másik gond is, az egyik növényre rátelepedett a moha, mi lehet az oka?
2019. márc. 2. 13:31
 19/22 Salx Narval ***** válasza:
Alga, vagy moha mert nem mindegy. Ha alga akkor a szűrés javítása és a rendszeres vízfrissítés javíthat ezen is. Tápanyagfelesleg van a vízben amivel nem bír el a jelenlegi szűrő és mivel havonta frissítetted csak a vizet az algásodás várható volt. Egy kis foszfátmentes mikró táppal támogasd meg a növényeidet, az erős gyökérzetűeket táptablettával és ha kell javíts a világításon is. Az algát próbáld beazonosítani. [link]
2019. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, beazonosítottam: zöld szőr alga.
2019. márc. 3. 08:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!