Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet baj abból, ha az akváriu...

Doruss kérdése:

Lehet baj abból, ha az akváriumban sok csiga van? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Valamelyik növényem vételekor pár csiga az akváriumomba került. Nem almacsiga, vagy ilyesmi, hanem nem tudom milyen fajta, nem nő nagyobbra 1 cm-nél de sokszor még azt sem éri el, barnás színű és pöttyös a háza.

Állandóan szaporodnak, és már több mint tíz darab van, bár a látványuk nem zavaró mert nagyon picik, de lehet vmi baj abból, ha ilyen sok van?


2010. júl. 2. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a fajtáját, de legjobb, ha elmész oda, ahol vetted a növényt, és érdeklődsz róluk. Nem hinném, hogy bajt okoznának (max. megeszik őket a halak)
2010. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki kéne deríteni, hogy pontosan milyen fajta a csiga, mert van ami nem ártalmas, viszont van ami igen (ürüléke mérgezi a vizet). Kiirtani nagyon nehéz, én is ezzel küzdök, mert a pár darab egy hónap alatt több száz lett. Jó módszer negyedre vágott uborkát berakni, a halak is szeretik, és 2 nap alatt rengeteg csiga megy rá, így egyszerű kivenni őket.
2010. júl. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem h bármiféle módon mérgezik a vizet, mert hónapok óta az akváriumban vannak már és a halaknak semmi baja, a víz is normális. Egyelőre kiirtani nem akarom őket, de akkor majd megkérdezem annál a halasnál, hogy milyen fajta lehet.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 5. 11:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként van egy növény, ami nagyon szétburjánzott, és beteríti a vízfelszínt, és mindig azon vannak, vagy a falon (szóval mindenképpen a vízfelszín közelében), úgyhogy kivenni sztem nem lenne nehéz.
2010. júl. 5. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!