Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen párosítás? 75L

Milyen párosítás? 75L

Figyelt kérdés

6db panda corydoras

9db neonhal

2db ramirezi törpesügér

Aquael fan2 szűrő



2019. márc. 4. 21:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Amik ütik egymást azaz a törpesügérnek nem megfelelő az a hőmérséklet ami kell a neonnak meg a harcsának. maradjon a neon meg a harcsa, és vegyél nagyobb szűrőt. A gyári ajánlásnál azt kell nézni, hogy minimumra mennyi ír, azaz a fan1 az egy 60literesnek is határeset lenne, főleg ha ennyi csapathalat veszel. Találj egy olyat amit 100-150 literre ajánl, legyen 500l/h-a vízforgatása.
2019. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Skid05 ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező nem a „ki nem éli túl” kategória, legalábbis a soraiból nem ez a hozzáállás tükröződik. Viszont a „sok kezdőnek ezert megy el a kedve a kerdezestol, es inkabb kinozzak a halakat.” kijelentést sem tudnám aláírni. Lényeg: előre kérdez és látszik az akarás, ez duplán jó pont.

Ami a kérdést illeti: alapvető, hogy a ramik miatt lágy és nitrátszegény víz kell, a neon helyett nano csapat, a panda méretre oké, viszont a három faj egy kommersz belső szűrő mellett amúgy is a pengeélen kategória. Ha mindenáron belső szűrés akkor azt kell kimaxolni, jó minőségű bio töltet (sipo mini) vagy nagy TM30-as szivacs a fan2esre, vagy egy erősebb akasztós szűrő tuningolt töltettel.

2019. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
TM 30as szivacsot lattam a kozeli akvarisztikaban, de van otlet hogyan csinaljam meg szep, igenyesre, mert ugye a fan2-esre a nagyobb szivaccsal mar nem lehet visszahuzni a burkolatot.
2019. márc. 4. 22:53
 14/27 A kérdező kommentje:
A „sok kezdőnek ezert megy el a kedve a kerdezestol, es inkabb kinozzak a halakat.” részt az elso valaszadonak cimeztem, mert a 3 szavas valaszat ugyan felfogom es megertem, de nem segitseg ha nem mondja el hogy mire es hogyan kene valtani. De egyebkent mindenkinek koszonom szepen, ment a zold pacsi🤗
2019. márc. 4. 22:56
 15/27 A kérdező kommentje:

#11:

Aquael fan 2:

100 - 150 literig.

450-500l/h

2019. márc. 4. 22:58
 16/27 Skid05 ***** válasza:
Szép és igényes nem igazán lesz burkolat nélkül, ez borítékolható, a látványt áldozod fel a hatékonyságért. Töltsd fel siporax minivel a tartályt, egy kis előszűrő szivacsdarabbal a beszívó rések felett, ez kevésbé imázsgyilkos megoldás.
2019. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Valoszinuleg igy lesz, utolso🤗
2019. márc. 4. 23:09
 18/27 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jó, hogy előre gondolkozol és kérdezel de bizonyára nem olvastad el a tartani kívánt halak igényeiről szóló írásokat, vagyis csak azt ahol az akvárium méretével és a lehetséges társításról esett szó. A legfontosabb kérdés itt a víz minősége mármint ha valaki törpesügéreket akar. Ahogy már előttem is írták ide lágy, enyhén savas és jól szűrt víz kell. A meleg, humin és csersavasas lágy vizeket én mechanikai és kémiai szűréssel és rendszeres vízfrissítéssel szoktam tisztán tartani. Ezek kényes halak nem kezdőknek való, nem lesznek hosszú életűek kemény csapvízben és a közepesen kemény vízben is csak vegetálnak. Kérés az tudsz e biztosítani számukra hosszú távon 6-6,5pH-s 5-10NK-s 27-29 fokos vizet? Az akvárium mérete is nagyon határeset (90-100 liter/pár) de ez még elmenne ha nem normál méretű az akva hanem hosszúkás alakú. Én azt ajánlanám később próbálkozz velük. A neonnak is határeset az akvárium mérete, (nem a vízmennyiség hanem az úszótér kevés), a vörös neonnak értelem szerűen még ezeknél is szűkebb lenne. Mérd meg a vized keménységét és válasz a pandák mellé ennek megfelelő igényű rajhalakat és vedd figyelembe az akváriumod méretét is. Első nekifutásra jobb ha a csapvíz megfelelő a halaidnak és nem kell változtatni az értékein.
2019. márc. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

A fan 2 kapacitása kb 50-70 liter.

Az általad felsorolt halak vízterhelése kb 100 liter.

Nekem elég kétséges, hogy ezt a különbséget szűrő tákolgatással kompenzálni fogod tudni. Elképzelhető, de van benne kockázat.

2019. márc. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Jó, akkor most nem igazan ertem, hogy miert ír mindenki meroben eltero ertekeket, mint a gyarto...
2019. márc. 5. 06:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!