Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Eléggé algásodik az akvárium vize, a megvilágítása kb közepes. Szerintetek az úgy megfelelő, ha a lentiek szerint járok el?

Vettem egy JBL easytestet, a következő jött ki: közepesen magas NO3 tartalom (a csapvizemet lemértem, már abban is kb a határértéken van:S). Ph picit magas 7,8-8, de szerintem kb jó. GH KH az egekben. Vettem serra ph/kh minust és easy life folyékony carbon-t + po4-et+ profito-t. Ezeket adagolom szerintetek változni fog a növényzet?

Keress kérdéseket hasonló témákban: alga, növényzet

márc. 13. 13:56  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Korábban vettem easy life algexitet, a fonal stb. algák eltűntek, mostanra csak zöld pontalgám van, de abból még rengeteg.

# 1/12Időpont márc. 13. 13:58 Privát üzenet
Bamboocha466 nevű felhasználó válasza:

Hàny mg/l az no3-ad? 20-25 felett illik vizcseret beiktatni (e feletti érték eléggé mérgező a halak, garnik számára).

Mi az, hogy a megvilágítás közepes? Hany w vagy lumen? Mekkora az akvarium? Eri napfény? Napi hány oraban megy a vilagitas? Milyen növények vannak benne?

Eddig tapoztal valamivel?

A pontalga egyébként a legtobb akvariumban megtalálható, ezt mechanikusan szoktuk eltavolítani.

Milyen es mennyi hal van az akvariumban?

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont márc. 13. 14:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a sima vízben is kb 25-50 mg/l ppm van a teszt szerint, de az akváriumban kb. 50-100 közötti. Most cseréltem le a víz 20-30%-át és nem változott semmi.

Az akvárium 260 literes, kb 6700 lumen + egy nagy szobaablak, elég erőteljes fénnyel szemben. Easylife profitóval+algexittel tápoztam eddig.

Az akváriumban kb 40 hal van, 30 neon + 4-5 törpeharcsa+ 4 otto+ ill. két nagyobbra növő algaevő, nem tudom mi a neve.

# 3/12Időpont márc. 13. 14:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

de így érzésre szerintem a növényproblémámat kellene megoldjam, ha azok elkezdenének növekedni, és nem algásodnának, akkor felhasználnák a nitrátot. De sajnos jelenleg nagyon algásodnak a növények is.

# 4/12Időpont márc. 13. 15:39 Privát üzenet
A teszted hibás, 100 as nitrit mellett az összes halad kipurcanna

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont márc. 13. 16:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

a nitrit tartalom 0 körüli volt, azt nem írtam, hogy magas lenne.

# 6/12Időpont márc. 13. 19:33 Privát üzenet
Bamboocha466 nevű felhasználó válasza:

Az 50-100 nitrát nagyon-nagyon magas! Ezt nagyon sürgősen orvosolni kell.

Esetleg nem sárgulnak a növények levelei? A túl magas NO3 rájuk is káros lehet.

Legalább 3-5 napig ne etess, és a növények bomló részeit szedd ki a vízből. Akkor is, ha a csapvízben viszonylag sok NO3 van, cserélgesd az aki vizét (mert ott meg még több van).

Lehet kapni a boltokban NO3 megkötő anyagokat, lehet, hogy érdemes lenne ilyesmit beszerezned (én még sosem küzdöttem ilyen problémával, így konkrét javaslattal nem tudok szolgálni).

Ha már annyira elalgásodtál, hogy amiatt a növények nem tudnak növekedni, akkor érdemes az elhalt részeket kidobni, a még életképeseket újraültetni + rengeteg új, egészséges növényt betenni. Ajánlom a gyorsan növő fajtákat /ezek gyorsan vesznek fel sok nitrátot/:

- átokhínár

- békalencse (nagyon hasznos)

- vízi petrezselyem

- úszó májmoha

- polisperma

- Hygrophila polysperma

- illetve, ha van otthon, akkor érdemes a vízbe futó növényeket lógatni (4-5 levéllel): ezek gyökérképzésük során szintén sok NO3-at használnak fel.

Ha sok a mulm az akvárium alján, azt szívd ki. Mekkora avíz hőmérséklete? Érdemes lehet pár fokkal csökkenteni, ezzel is lassítva a bomló anyagok rothadását.

Ha ennyire magas a csapvíz nitrát tartalma, akkor érdemes lenne egy víztisztító beszerzését átgondolni.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont márc. 13. 20:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

okés, rákerestem, ezt találtam. Szerinted ez jó?

[link]

# 8/12Időpont márc. 13. 22:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!!

# 9/12Időpont márc. 13. 22:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

megvettem kipróbálom, majd írok mi a változás :), köszi még egyszer a segítséget

# 10/12Időpont márc. 14. 14:56 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kaptam egy 105 literes akváriumot. Mérete 100x35x30. Hány wattos égőt ajánlotok hozzá? Közepes fényigényű növényekre gondoltam.
54 literes akváriumba közepes termetű halat tudnátok mondani?
Egy fénycsőnél a névleges teljesítménnyel, vagy a kiváltott fényforrással számoljak?
72 literes akváriumban hány db. közepes testű afrikai sügért lehet tartani?
300 literes akváriumba közepes igényű nővényeknek hány wattra lenne szükségük? Kell-e tápozni? Akvárium méret: 120x50x50. Többi lent.
Közepes méretű akváriomoknál hogyan szoktatok vizet cserélni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!