Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eléggé algásodik az akvárium...

Eléggé algásodik az akvárium vize, a megvilágítása kb közepes. Szerintetek az úgy megfelelő, ha a lentiek szerint járok el?

Figyelt kérdés
Vettem egy JBL easytestet, a következő jött ki: közepesen magas NO3 tartalom (a csapvizemet lemértem, már abban is kb a határértéken van:S). Ph picit magas 7,8-8, de szerintem kb jó. GH KH az egekben. Vettem serra ph/kh minust és easy life folyékony carbon-t + po4-et+ profito-t. Ezeket adagolom szerintetek változni fog a növényzet?

2019. márc. 13. 13:56
1 2
 11/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Szia,

Bocsánat, hogy nem írtam. Nem tudom, hogy a linken szereplő anyag mennyire jó, sajnos ezeket nem igazan ismerem.


Remélem,minden rendben lesz vele. (:

2019. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Skid05 ***** válasza:

Ez a gyorsteszt megbízhatatlan. Vegyél egy 1.5 literes ionvizet, csinálj egy tesztet ionvízzel. Ilyen magas nitrátot még csapvízben nem hallottam, a kH minus semmire nem jó neked, ennyi direkt fény mellé a carbo sem lesz megoldás, mert nem szénhiánya van a növényeknek, a carbo nálad az alga ellen egyébként közvetlenül fecskendezve hatna, de értelmetlen szélmalomharc lenne.


Az 50 feletti pangó nitrátot a halak jelezték volna, különféle betegségek formájában, 100 körüli értéknél már a növények is bekrepálnak.

A GH/kH értéket valójában már azelőtt tudnod kellett volna, hogy élőlényt teszel a vízbe. A Ph-val ne foglalkozz. A profito egy kiegészítő táp, ami nem igazán ajánlott kemény vízben, simán lehet a profito is a forrás. Egy normális no3 teszt nem lenne hülyeség, jó tárolás mellett sokáig elég, cserébe fontos infóval szolgál a nitrifikáció működéséről.


Ha jól értem nincs növényi növekedés, helyettük nőnek az algák.

Adják magukat a kérdések, milyen algák (ecset, pont, fonal etc), milyen növények, milyen szűrő, mennyi vízcsere / hét, illetve a két algaevő ancistrus, pleco vagy gibbiceps, etetés minden nap?

2019. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!