Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eléggé algásodik az akvárium...

Eléggé algásodik az akvárium vize, a megvilágítása kb közepes. Szerintetek az úgy megfelelő, ha a lentiek szerint járok el?

Figyelt kérdés
Vettem egy JBL easytestet, a következő jött ki: közepesen magas NO3 tartalom (a csapvizemet lemértem, már abban is kb a határértéken van:S). Ph picit magas 7,8-8, de szerintem kb jó. GH KH az egekben. Vettem serra ph/kh minust és easy life folyékony carbon-t + po4-et+ profito-t. Ezeket adagolom szerintetek változni fog a növényzet?

2019. márc. 13. 13:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Korábban vettem easy life algexitet, a fonal stb. algák eltűntek, mostanra csak zöld pontalgám van, de abból még rengeteg.
2019. márc. 13. 13:58
 2/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Hàny mg/l az no3-ad? 20-25 felett illik vizcseret beiktatni (e feletti érték eléggé mérgező a halak, garnik számára).


Mi az, hogy a megvilágítás közepes? Hany w vagy lumen? Mekkora az akvarium? Eri napfény? Napi hány oraban megy a vilagitas? Milyen növények vannak benne?

Eddig tapoztal valamivel?


A pontalga egyébként a legtobb akvariumban megtalálható, ezt mechanikusan szoktuk eltavolítani.


Milyen es mennyi hal van az akvariumban?

2019. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a sima vízben is kb 25-50 mg/l ppm van a teszt szerint, de az akváriumban kb. 50-100 közötti. Most cseréltem le a víz 20-30%-át és nem változott semmi.

Az akvárium 260 literes, kb 6700 lumen + egy nagy szobaablak, elég erőteljes fénnyel szemben. Easylife profitóval+algexittel tápoztam eddig.

Az akváriumban kb 40 hal van, 30 neon + 4-5 törpeharcsa+ 4 otto+ ill. két nagyobbra növő algaevő, nem tudom mi a neve.

2019. márc. 13. 14:18
 4/12 A kérdező kommentje:
de így érzésre szerintem a növényproblémámat kellene megoldjam, ha azok elkezdenének növekedni, és nem algásodnának, akkor felhasználnák a nitrátot. De sajnos jelenleg nagyon algásodnak a növények is.
2019. márc. 13. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
A teszted hibás, 100 as nitrit mellett az összes halad kipurcanna
2019. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a nitrit tartalom 0 körüli volt, azt nem írtam, hogy magas lenne.
2019. márc. 13. 19:33
 7/12 Bamboocha466 ***** válasza:

Az 50-100 nitrát nagyon-nagyon magas! Ezt nagyon sürgősen orvosolni kell.


Esetleg nem sárgulnak a növények levelei? A túl magas NO3 rájuk is káros lehet.


Legalább 3-5 napig ne etess, és a növények bomló részeit szedd ki a vízből. Akkor is, ha a csapvízben viszonylag sok NO3 van, cserélgesd az aki vizét (mert ott meg még több van).


Lehet kapni a boltokban NO3 megkötő anyagokat, lehet, hogy érdemes lenne ilyesmit beszerezned (én még sosem küzdöttem ilyen problémával, így konkrét javaslattal nem tudok szolgálni).


Ha már annyira elalgásodtál, hogy amiatt a növények nem tudnak növekedni, akkor érdemes az elhalt részeket kidobni, a még életképeseket újraültetni + rengeteg új, egészséges növényt betenni. Ajánlom a gyorsan növő fajtákat /ezek gyorsan vesznek fel sok nitrátot/:

- átokhínár

- békalencse (nagyon hasznos)

- vízi petrezselyem

- úszó májmoha

- polisperma

- Hygrophila polysperma

- illetve, ha van otthon, akkor érdemes a vízbe futó növényeket lógatni (4-5 levéllel): ezek gyökérképzésük során szintén sok NO3-at használnak fel.


Ha sok a mulm az akvárium alján, azt szívd ki. Mekkora avíz hőmérséklete? Érdemes lehet pár fokkal csökkenteni, ezzel is lassítva a bomló anyagok rothadását.


Ha ennyire magas a csapvíz nitrát tartalma, akkor érdemes lenne egy víztisztító beszerzését átgondolni.

2019. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

okés, rákerestem, ezt találtam. Szerinted ez jó?


[link]

2019. márc. 13. 22:33
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!!
2019. márc. 13. 22:33
 10/12 A kérdező kommentje:
megvettem kipróbálom, majd írok mi a változás :), köszi még egyszer a segítséget
2019. márc. 14. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!