Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriumba elég ez...

25 literes akváriumba elég ez vagy sok?

Figyelt kérdés

Ezeket akarom venni bele. Megy már hogy beálljon a víz csak a halak kellenek.

2 molli 2 platti 2 guppi algaevő páncélos harcsa almacsiga. Bújkáló meg faág.

Ha akarok még bele plusz növényt akkor azt bele tehetem mosás után bármikor?


2019. ápr. 25. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Egy halat ne tegyél ekkora akváriumba. Max az almacsigákat, meg szerezz be pár garnélát vagy cpo rákot
2019. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Kezdjük ott, hogy veszel egy másik akváriumot, ha halat akarsz tartani, mert törvény írja elő, hogy 30 literes akvárium a minimum, amiben gerinces állatot lehet tartani!
2019. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Tényleg van egy ilyen törvény, hogy nem lehet tartani halat 30 liternél kevesebb vízbe, de ezzel nagyon kevesen foglalkoznak és nem is ellenőrzik és nyugodtan árulják az állatkereskedésben az akváriumokat és adják, hozzá nyugodt szívvel a halakat.


Az én 20 literes akváriumomban 4 db Otocinclus Affinis van. Semmi bajuk eszik a barna algát és hamarosan szaporodni is fognak.


Szerintem mehet bele még növény. Az én akimban hátul mindent beborít a növényzet egészen a feléig. Elöl pedig kis "pázsit" van. (Persze ez csak CO2-vel valósulhatott meg (aliexpress-ről rendeltem)).

2019. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

-A 30 literes minimumot nem (csak) a törvény miatt kell betartani, hanem mert ez alatt nagyjából lehetetlen (pláne egy kezdőnek, aki mollyt akar belerakni, meg párosával akar tartani háremben tartandó halakat)

...szóval kb képtelenség benne stabil biológiai egyensúlyt fenntartani, legalábbis elég profinak kell hozzá lenni.


- Ezen kívül elég merész dolog összehasonlítani egy oto-t, ami egyébként se lakja be az akváriumot, mert kb 2 dimenzióban mozog, egy 4-szer akkora tömegű (és ezzel együtt vízterhelésű) minimum 100 litert igénylő mollyval. Enyhén szólva nem ugyanaz a kategória.


Kérdező, ehhez nem nagyon lehet mit hozzáfűzni, az említett halakat teljesen más környezetben és felállásban kell tartani. Ráadásul 3 elevenszülő faj... nem is értem, hogy ezt így hogy gondoltad !? 25 liter annyira kompromisszumos, annyira semmi lehetőséget nem kínál, hogy ajánlani se igazán tudok semmit.

Mondjuk 5-6 db hím (szigorúan csak hím!) endler guppit beletehetsz, nagyjából ilyesmi kaliberben kell gondolkozni. Bár a szűrésről nem esett szó, hogy az miféle, de kb ennyit tud viszonylagos biztonsággal az aksid, ha hozzá illő szűrése van.

De így is lesz dolgod vele, hogy stabilan tartsd a vízparamétereket.

Az ilyen mollykat, meg amiket mondtál meg nyugodtan el is felejtheted, ez nagyon nem az a súlycsoport.

2019. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Én régen tartottam 6 guppit 1 páncélosharcsát és 1 algaevőt. Semmi bajuk nem volt nem haltak meg rendesz szűréssel jó az is amit mondassz.
2019. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne kamuzzatok már hogy újra meg újraregisztráltok hogy a saját baromságotokat erősítsétek meg, hogy így nagyon jól lehet egy csomó halat tartani...elmondom nektek hogy az egy szem mentett bettát amit egy meglévő 25 literes akváriumban tudtam csak elhelyezni nagyon nehéz volt benne jó körülmények között, jó vízértékekkel tartani. Nagy odafigyelés, heti kétszeri kis vízcsere kellett, növényzet és jó szűrő, ami egy áramlást nem kedvelő halnál nem mindig könnyű. Úgyhogy főleg ilyen béka segge alatti tudással ne ösztönözzetek hasonló tudású embereket az állatkínzásra. Komolyan nem értem, nem olyan nagy egy 50-60 literes akvárium, miért nem lehet akkor ekkorával kezdeni?
2019. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem 70 literes van és ezt csak mondtam hogy régebben így tartottam a halakat kb fél évig.
2019. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, ne bátorítsátok egymást. Egy bettának is kicsi egy 25 literes aksi, ha telerekod halakkal, akkor pláne. Gondolom nem konzervet akarsz csinálni. Szerintem mindenkinek bekefér a költségvetésébe egy standard 54 kiteres aksi. Én is 54 el kezdtem, majd jött nekem is egy 30 as bettás, ami azóta működik kb 6 éve. Aztán egy 120 literes, fogasoontyokkal. Közben elolvastam 2-3 könyvet, és tökéletesítettem magam. Mindenkinek így kéne szerintem. Meg kell tanulni az akvarisztikát, és utána akváriumot tartani
2019. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező én a 3-as vagyok. Szomorúan látom, hogy le mínuszoltak, ez már csak ilyen magyar mentalitás, nem kell vele foglalkozni :D


Itt ez a fazon, aki 5 gallonos (kb 19 liter) akváriumban tart halakat növényeket rákokat, szűrő nélkül.


https://www.youtube.com/watch?v=OLh-4Tzc-2M


Érdekes őt nem mínuszolják :)

2019. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! Ugye nem akarod ezzel a folyamatosan restaurált akváról készült videomontazzsal alátámasztani

téveszméidet? Csak azért húztalak fel mert engem is bosszantanak ezek a véreskezűek.

2019. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!