Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi Történt? Miért mennek bele?

Mi Történt? Miért mennek bele?

Figyelt kérdés
Kezdö vagyok...Van egy akváriumom benne belső szürövel..ami nyomja befelé elég erösen a levegöt egy lyukon..Ebbe a lyukba már két darab páncélosharcám is belement..és megdöglöttek..nem tudom elképzelni hogyan tudtak belemenni ..illetve miért..most kivettem a szüröt..mit csináljak vele..illetve milyet vegyek?Mással is elöfordult ilyen?
2019. ápr. 30. 10:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szűrő típusa? Hogy lássuk miről van szó.
2019. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 30. 11:25
 3/29 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon gagyi szűrő, hány literhez van? Mert még 30 litert se tudna elszűrni... Vegyél valami normálisat amihez van esőztető, azon nem tudnak bemenni.
2019. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Skid05 ***** válasza:
Azért ne vedd ki a szűrőt amíg nem lesz másik helyette, (sőt ha meglesz a másik, akkor is 2-3 hétig együtt menjen a két szűrő), vmi szűrje azt a vizet legalább, egy ritkásabb hálódarabot (pl szúnyogháló) ráragaszthatsz (zselés pillanatragasztó), rászabhatsz. Mondjuk, ha a coryk a szűrőben keresnek menedéket az nem jelent jót. Mekkora üveget szűröget? Hány cory lakja az akváriumot?
2019. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem a legnevesebb szűrő, de attól még nem kéne belemenniük. Egy csomó márkás szűrőnek ugyanilyen a kifolyócsöve.

Nem tudom miért mehetnek bele. Az oxigéndús vízért aligha. Algaevőknek szokásuk belemenni, mert az a sima műanyag könnyen algásodik , de a páncélosok nem kimondottan algaevők. Egyébként alapból nem szokásuk olyan magasra tartósabban felúszni. Érdekes.

2019. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Salx Narval ***** válasza:
Nem tapasztaltam még hasonlót sem, de feltételezem nem szórakozásból bújtak bele, ezek a halak valami elől menekülni akartak. Talán a víz minőségével, vagy a túl erős fénnyel van bajuk és bújóhely, ill dús növényzet híján ezt a menedéket találták vesztükre, de ez csak találgatás a részemről. Némelyik parazitás fertőzés is bujkálásra készteti a halat de a páncélosok a talajon, kövek között, gyökerek, növények alatt szoktak meglapulni. Próbálj javítani a szűrésen, növényesíts ( úszó, lebegő, árnyékadó növények is legyenek) és csináld a heti 30%-os vízcseréket. Esetleg kövekből, gyökerekből mohából készíts menedékhelyeket. Tartsd őket kellő méretű akváriumban és min 5-6 fős csapatban laza talajon, ügyelj a hőfokra is. Sajnos nem tudom miért bújtak bele a szűrőbe de a pozitív irányú változtatások mindenképp segíthetnek a jövőben.
2019. máj. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem nagy az akvárium..kb 100lt-es..2 darab harcsa 2 anci 7 darab vöröshasu neon 7darab serpalazac 7darab pirosfejü lazac peti..van sok növény benne..lélegeztető..soder..buvóhely.a vizmelegitö 25 fokra van állitva..vettem uj szüröt...320lt/h...szür.
2019. máj. 1. 21:09
 8/29 anonim ***** válasza:
Az is nagyon kevés, ekkora akvához legalább külső szűrő kell már. A hal meg nagyon sok, csoda hogy nincs tömeges halhullás.
2019. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Pff...25 kis hal..alig látszanak pedig..mekorra akváriumot vegyek nekik?
2019. máj. 1. 21:42
 10/29 anonim ***** válasza:

Pfff... hát így nincs miről beszélni.

Amíg olyan fantáziáid vannak egy akvárium kinézetéről, mint amilyen egy teszkós medence, vagy egy filmes díszlet az aranyhallal, addig fölösleges bármiről beszélni.

Teljesen más világban élsz, mint ami a valóság. Ez így fényévekre van egy fenntartható rendszertől.


Ha vettél új szűrőt, akkor járasd mind a 2-t egyszerre, úgy talán lelassul az elhullás, és csináld a részleges vízcseréket sűrűn, állott vízzel.


Csak hogy nagyságrendileg képben legyél, egy olyan 130 literre való hal salakanyagati akartad szűrni egy 25 literre való szűrővel. Ehhez most vettél egy 30-40 literre való szűrőt. Abszolút beigazolódik a #6-os válasz, érezni lehetett, hogy ez elég érdekes jelenség, mint amikor a halak kiugrálva akarnak menekülni a vízből.

Fejben kéne változtatnod az elképzeléseiden, mert láthatóan nem vagy tisztában az arányokkal, ami egy fenntartható rendszert jelent.

Megmagyarázás helyett pedig nyugodtan elhiheted a valóságot, ami épp a szemed előtt zajlik.

2019. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!