Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi Történt? Miért mennek bele?

Mi Történt? Miért mennek bele?

Figyelt kérdés
Kezdö vagyok...Van egy akváriumom benne belső szürövel..ami nyomja befelé elég erösen a levegöt egy lyukon..Ebbe a lyukba már két darab páncélosharcám is belement..és megdöglöttek..nem tudom elképzelni hogyan tudtak belemenni ..illetve miért..most kivettem a szüröt..mit csináljak vele..illetve milyet vegyek?Mással is elöfordult ilyen?
2019. ápr. 30. 10:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Mérgezés, kezdenek haldokolni. Nincs biológiai szűrés. Konkrétan fulladoznak a saját ürülékükben. Gondolom a szűrő se volt bejáratva. Ezért mondtam, hogy szerintem elég sürgető.

Egyelőre ne etess. Egyáltalán. Minden nap cserélj le 20 liter vizet előző nap kiengedett vízzel.

Legalább 4-5 napig ne etess, utána pedig negyed adagokkal óvatosan elkezdhetsz etetni.


Először maradjanak életben. Erre nincs csoda csepp. Ezt csak a biológiai szűrés tudja rendberakni. Az 1 hónap mire beérik.

2019. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Skid05 ***** válasza:
59%

Mondok jobbat… ne még egy akváriumra ruházz be, hanem a létszámot csökkentsd (ajándék, boltba vissza, közösségi hirdetés) annyira, hogy egy akvában megfelelő méretű szűréssel egészségesen! elférjen az állomány. Amíg a kezdeti tapasztalat gyűjtő fázisban vagy, ez az egy is szép kihívása lesz. Próbáld mérsékelni az életek és a befektetésed kockáztatását.


Az üveg mérete ideális kezdéshez, de egy jó szűrő nélkül nem megy, ezt nem tudod megkerülni. A víz keménységét meg kell mérni, neptun teszt mindenhol kapni, mérd meg ami a csapból folyik. A szolgáltató közlése egy tájékoztató adat, a ház (és az odáig vezető) csőrendszerének kora erősen befolyásol. GH, kH, mérd meg őket, vesd össze a halak igényével, az állományt értékeld újra (belső szűrés mellett inkább egy alultelepített medencére törekedj), a pH-val pedig ne foglalkozz.

Vízelőkészítőt beszerezhetsz, hasznos dolog több okból is, aquatan, aquasafe, a neptunnak is van sajátja. A két szűrőd meg menjen együtt addig is.

2019. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.megfogadom a tanácsokat..remélem még nem késő..3 napja cseréltem 30% vizet ...holnap megint..és veszek vizkezelöt is.
2019. máj. 2. 19:36
 24/29 A kérdező kommentje:
Kösźönöm a segitséget..minden rendben..sikerült megmenteni öket...mindegyik jol van..a neonok beálltak csapatba mint a többi..vettem vizkezelöt és bacikat is..folyamatos a vizcsere 30%-os.van még problémám azért...etetéskor a táp beragad a növények tetejére..a halak nem érik el..hogy etesek hogy ez ne forduljon elö?
2019. máj. 6. 19:03
 25/29 anonim ***** válasza:

Hát oda szórd a kaját, ahol elérik, ne a növényekre. Nem kell nekik sok. Addig kapcsold ki a szűrőt, hogy ne kavarja a vizet.

És táppal csak ritkán etess. Rendes kaját adj nekik, fagyasztottakat, főtt zöldségeket a növényevőknek.

Tápot csak ritkán, de akkor se ilyen lemezes hulladékot, hanem minőségit.

2019. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
A viz áramlása viszi be a növényekre..akkor kikapcsolom addig a szüröt amig esznek.van fagyasztott eleségem is..de van friss tubifex is..akkor inkább átállok ezekre jobban.vettem még növénytápot is..napi illetve havi használatra..Az van ráirva nem ártalmas a halakra .remélem igy is van.
2019. máj. 6. 20:02
 27/29 anonim ***** válasza:
43%

Friss tubival óvatosan. Mindenféle szarban tenyésztik. Ha hazaviszed, nem árt friss vízbe rakni, naponta cserélni rajtuk a vizet, és 2 napig tárolni őket hűtőben, mielőtt adnál belőle a halaknak, mert addigra kiszarják magukat.

Ezért nem szabad fagyasztott tubit adni, mert annak érthető okokból nem tud kiürülni a bélcsatornája.

Fagyasztott planktonikusokból is vannak olyan mixek, hogy sokféle kis apróság van bennük, és változatosan lehet etetni velük.

Anciknak növendék korukban lehet adni forrázott uborka, cukkini, paprika ...stb szeletet.

2019. máj. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.az uborkát levágom és forró vizzel leöntöm?
2019. máj. 7. 17:24
 29/29 anonim válasza:
Igen
2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!