Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy növényes akváriumban a...

Egy növényes akváriumban a halak megeszik a növényt ha éhesek?

Figyelt kérdés
Van 2 akváriumom az egyikbe guppi meg neonhal a másikban molly van.

2019. máj. 20. 16:34
 1/2 Skid05 ***** válasza:
A finomabb levelű növények friss hajtásait a nagyobb mollyk csipegethetik, különösen ha az étrendjük nem tartalmaz elég növényi származékot. Ha ilyen probléma áll fenn, akkor forrázz nekik friss zöld anyagot (idényzöldségek) vagy spirulina tartalmú tablettát dobj be.
2019. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
A mollyk és a guppik ha nem túl éhesek akkor is megcsipkedhetik a növényeket, leginkább csak az algát eszegetik le róla de közben a fiatalabb zsenge hajtások egy részét is letéphetik vele együtt. Ha viszont találnak olyan növényt ami ízlik nekik abból eszegetnek is ezek általában a finom irdalt levelű hínár és mohafélék ill a hajtások csúcsai. Mondhatni, hogy két etetés között ezek a halak az algát eszegetik bárhol is legyen az, erről semmilyen kaja kedvéért nem mondanak le, viszont a konkrét növényevés megelőzhető a kolléga által javasolt növényi táplálék adásával, pláne ha kényszerből eszik az-az túl éhesek. Én tüskéshínárt, májmohát, balatoni zöld algát szoktam tartani ,ezekkel nem tudnak mit kezdeni ehetik, tépkedhetik kedvükre. A neonra mindez nem jellemző de a friss zöld algát ők is eszegetik néha, az akvárium növényeit még nem láttam, hogy ennék.
2019. máj. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!