Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helena csiga mellé milyen...

Peca1000 kérdése:

Helena csiga mellé milyen algaevő halat tegyek, hogy ne egye meg a csiga petéjét?

Figyelt kérdés

Helena csiga tenyészetet alakítok ki hamarosan.


2 akváriumban már szaporodnak a táplálék csigák (hólyag, hamarosan maláj is jön), ahol ők az algakérdést nagyjából megoldják.


Viszont a Helenás akváriumba értelem szerűen nem várhatom a tápcsigáktól, hogy az algát leegyék, mert megeszik őket a Helenák, azok meg nem esznek algát.


60 literes akváriumban lesz a tenyészet, de az alga szépen szaporodik, sőt békanyál is felütötte a fejét elég csúnyán, hiába van szűrve, heti 20%-os vízcsere, baktérium utántöltve. Abban is vannak hólyagcsigák, de nem győzik :)


Olvastam, hogy a legtöbb hal megeszi a Helena lerakott petéit.


Van olyan algaevő hal, ami nem eszi meg, hanem csak az algát?


És nem nő nagyra, elég ez a 60l-es akvárium méret?


Nyáron bírja még a meleget is, és a kemény vizet ha lehet. Bár lehet, hogy túl sokat kérek :)


Garnéla kilőve, volt 23 db Red Cherry-m, de 21 elpusztult, 3 hónap alatt, igaz szaporodtak is.


Pedig minőségi kaját kaptak, a heti 20%-os vízcserék is megvoltak, szűrve is volt, biológiailag és fizikailag is, Sera aquatannal és baktériumkultúrával előkezelt vízzel, hőfok is rendben volt.


A kölykök kibírták, de elajándékoztam őket, nehogy a nagyok sorsára jussanak.



2019. máj. 26. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem biztos hogy algaevővel kell orvosolni az alga problémát. Mármint ha ilyen erős algásodás van, akkor annak az okát kéne megtalálni. Például nem értem, minek a baktérium "utántöltés"? Egy egészséges rendszerben amiben nincs gyógyszerezés vagy szűrőcsere, esetleg szűrő csapvízben történő kimosása, ott teljesen felesleges baktériumkultúra hozzáadása.


Amúgy nem jut eszembe megoldás algaevő terén, az oto biztos nem bántaná de nekik nem jó ez a vízérték, sziámi algázónak nagyon kicsi a hely. Nálam a bébi ancik nem bántották a helena csigákat, de ők csak ideiglenesen, kb két centis korukig voltak a helenás akváriumban. Most már csak egy van, de azóta sincs alga, ezért gondolom, hogy nálad más gond is lehet.

2019. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részleges vízcserénél a friss víz mennyiségének megfelelő baktériumot adagoltam be az akváriumba.


Azért, mert a leszívott víz mennyiséggel távozik a baktériumok egy része.


A dobozára van írva, hogy vízcsere esetén is kell alkalmazni (Biostart)

2019. máj. 26. 21:55
 3/5 A kérdező kommentje:

JBL vastartalmú növénytápos nagy golyókat tettem be 4 db-ot egyesével minen növénycsokor alá a homokba.


Lehet, hogy ez a gond a sok algára?

2019. máj. 26. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez butaság, a vízben elenyészően kevés baktérium van. A baktériumok legnagyobb része a szűrőben van, az áramlás miatt. Ez szűri az akváriumot. A maradék a talajban van, majd a tereptárgyakra tapadva. A legkevesebb van a vízben, hidd el, úgyhogy felesleges adagolni.
2019. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy a kollégák írták, nem csigákkal és agaevőkkel orvosoljuk az algásodást hanem az ideális környezet kialakításával az-az jó szűrés, világítás, részleges vízcserék, talajporszívózás, dús növényzet, ideális darabszámban tartott élőlények, stb. Nem egyszerű megtalálni az egyensúlyt de hát erről szól az akvarisztika.:D
2019. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!