Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyivel nehezebb egy tengeri...

Mennyivel nehezebb egy tengeri akváriumot fenn tartani, mint egy édesvizit?

Figyelt kérdés
Sokkal drágábbak a dolgok? Több gond van vele? kb. mennyiszer nehezebb egy tengeri akváiumot gondozni, mint egy édesvizit?
2010. júl. 8. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A tengeri akváriumba kell SÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nehezebb,csak olyanoknak jó,akik foglalkoznak is vele.Például ,aga a hal is lehet 20 000 forint szemben egy platti néhány száz fornt.És mondanom sem kell,hogy tengeri hal sokkal könyebben elpusztul,ha valamit nem úgy csinálsz,a platti/guppi meg ha enni adsz neki,meg néha kipucolod az akváriumot,akkor köszöni szépen,elvan magának,és a platti még szaporodik is,anélkül,hogy bármi különösebbet csinálnál vele.
2010. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

"A tengeri akváriumba kell SÓ!!!!!!"


Mármint olyan,ami direkt erre van,NEM konyhasó,az NEM jó!

2010. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

nehezebb fenntartani már megvenni is 10szer annyiba kerül, a halak is nagyon drágák bele. Egy sima akváriumba is előfordul, hogy valami baki van és pusztulnak a halak, egy tengeri akvárium egyensúlya sokkal könnyebben felborul és az elpusztult halakat igen drága pótolni.



itt van pár szükséges holmi egy honlapon találtam, szerintem hasznos kis dolgokat olvashatsz rajta:

A világítás:


2x30W Sylvania Coralstar actinic fénycső adja az alapvilágítást amely napi 12 órán keresztül világítja meg az akváriumot egy időkapcsolón keresztül.


Kettő 150W-os fémhalogén reflektor, Aqualine 11.000K° Plus izzóval helyettesíti a trópusi nap erejét napi 7 órán keresztül. Ez az izzó 11.000K°-on gyújt és 15.000K°-on ég, így tökéletesen szimulálja egy korallzátony fényviszonyait.


A szűrés:


A víz mechanikai szürését és a vízmozgatást 1db Eheim 1200l/h teljesítményű belső szűrő biztosítja. A biológiai szűrés már kevésbé egyszerű. Mindenképpen ide kell vennem azt a 60kg élőkövet amely az akváriumban nem csak a szirtet építi fel és borzasztóan esztétikus, hanem a tengeri élet rengeteg formájával átszőve kiveszi részét a halak által termelt káros anyagok lebontásában. Ezen kívül egy külső csepegtető szűrő végzi a dolgát egy 1300l/h-ás vízpumpával meghajtva. A csepegtető szűrő kb. 50l térfogatú és nagyrészt biolabdát ill. korallzúzalékot tartalmaz. Ezeken kívül kevés hilit és élőkő is található benne. A csepegtető szűrő alsó medencéjében műkösik egy Aquamedic Turboflotor 1000 tip. motoros fehérjefölöző amely akár egy 1000l-es akváriumot is el tudna látni. A fehérjefölöző egy Sander 25mg-os ózonizátor által termelt ózont porlasztja az akvárium vizébe.


Adalékok:


Én a szükséges tengervizet mindíg csapvízből készítem, (ez nem a legjobb, de sajnos ez van) és az Instant Ocean Reef Crystals sókeverékét használom. Egy Minaroll nevű vitaminkészítményt, SERA magnéziumot valamint házi készítésű jód/stroncium/kalcium koncentrátumot adagolok hetente.


[link]

2010. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal több idő, sokkal több pénz és precizitás / pepecselés.

Azonkívül ha elmegy az áram és rövid időn belül nem tudod "pótolni" így vagy úgy, akkor keresztet vethetsz rá.

2011. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokkal drágábbak a dolgok, de meg lehet venni azokat harmad áron is hirdetésekből, használtan.


Ha már tele van cuccokkal, utána már olcsó és gondozni könnyű, bár én kő korallokat nem tartok, mert azt nem ismerem, azt mondják azt nehezebb.


Én csak lágykorallokat, anemónákat és korall sügereket.

3 naponta mosom ki a lehabzóból a koszt, a halaknak pedig mindennap adok enni, de vigyázok, hogy ne nagyon hulljon le a kaja a talajra. A halak ügyesek jól elkapkodják.

Van kis remeterák ami még összeszedi a lehulló kaját.


A perlonvatta szűrést kb heti 1x kimosom, vagy rakok bele új vattát. A víz párolog 26 fokos körüli nagy sodrással, emiatt 2-3 naponta 5 liter RO vizet öntök bele kb.

A sűrűségmérőm mindig benne van egy vödörben az aki mellett, hát néha megnézem azt is, hogy nem e mászott el a sósűrűség, és annak megfelelően keverek bele sót ha kell. De azt nem nagyon kell, mert a só nem párolog el, csak néha valahogy a lehabzó oldalára fölmászik, de ha onnan levakarom azt visszadobom az akváriumba, úgy jó.


Elmondani bonyolultabb, mint megcsinálni, de nem biztos, hogy 3 napnál tovább magára merném hagyni az akváriumot, azt még nem próbáltam.


Pl van olyan világoskék halam, aminek ha nem adok enni 1 nap, akkor behorpad a hasa. Az mindig nagyon éhes, lehet hogy nem is bírná tovább kaja nélkül, mint egy ember, ezt nem tudom.

2011. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!