Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisméretű akváriumba milyen...

Kataleyya kérdése:

Kisméretű akváriumba milyen halakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy kis akváriumunk, ami éppen üresen áll. 60 literes. Milyen halakat ajánlanátok bele? Kicsi, színesekre gondoltam, azt tudom, hogy a kishalak általában rajhalak. A nagy akvárium foglalt, párom cápa harcsája van benne mollykkal és egy páncélos harcsával. Nekem most csigáim vannak egy 15 literes akváriumban, szépen elvannak, szaporodnak, ezért gondoltuk, hogy beüzemeljük a másik akváriumot is, abba is mehetne pár csiga a halak mellé. A bökkenő az, hogy nem tudom milyen halakat rakjunk bele. Mindenek előtt egy szűrőt kell vennünk, mert az nincs szabad, de azért szeretném tudni, hogy mi mehet bele és milyen halnak, milyen szükségletei vannak.

2019. jún. 26. 05:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Kicsiket.
2019. jún. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Tegyél bele guppikat, 4-6db jól tartható 60 literben.
2019. jún. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőség a lágyítasra, én tuti nano halakat tennék bele.

A gugliban keress rá így: nano halak, és megtalálod az igényeik leírását. Egy medencén belül ugyebár csak olyan halat tehetsz, amelynek az igényei ugyanaz, vagy közel ugyanaz.

Ezekhez a halakhoz külső szűrőt vennék, mondjuk egy ilyet:

[link]

És sok növényt ültetnék.


Mivel nem az volt a kérdés, a párod akváriumára nem térnék ki. Csak annyit fűznék hozzá, hogy a cápaharcsától megszabadulnék.

2019. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy ekkora akvariumban 7 guppim volt
2019. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
8:30-as miért? Valami baj van vele? Mármint nem értem, miért szabadulnál meg tőle? Egyébként köszönöm az infót ☺
2019. jún. 26. 11:23
 6/13 A kérdező kommentje:
**8:38
2019. jún. 26. 11:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi a baj vele, hogy egy méteresre nő(ne, ha tudna szerencsétlen).
2019. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A guppi jó ötlet de arra figyelj hogy csak hímeket vegyél, mert szaporulatot már nem bír el ekkora akvárium.
2019. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor térjünk ki arra az akvára is.


Hány literben, milyen körülmények között van az a cápa harcsa?


Mielőtt valaszolnál, olvasd el ezt:

[link]


Attól, hogy kinézete miatt népszerű lett, és árusítják díszhalasnál is, attól még egyáltalán nem alkalmas akváriumi zárásra.


Egyébként nekem is tetszik, vagány a capaszerű kinézet. Megoldást az jelentene, ha kitenyésztenék a törpe változatát....ja, nem, bocs. Arra már ott van a cápamárna. Kisebb is szebb is. De még annak is hatalmas akvárium kell.

Várom a válaszod. Üdv: a 8:38-as db:)

2019. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
**tartásra
2019. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!