Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisméretű akváriumba milyen...

Kataleyya kérdése:

Kisméretű akváriumba milyen halakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy kis akváriumunk, ami éppen üresen áll. 60 literes. Milyen halakat ajánlanátok bele? Kicsi, színesekre gondoltam, azt tudom, hogy a kishalak általában rajhalak. A nagy akvárium foglalt, párom cápa harcsája van benne mollykkal és egy páncélos harcsával. Nekem most csigáim vannak egy 15 literes akváriumban, szépen elvannak, szaporodnak, ezért gondoltuk, hogy beüzemeljük a másik akváriumot is, abba is mehetne pár csiga a halak mellé. A bökkenő az, hogy nem tudom milyen halakat rakjunk bele. Mindenek előtt egy szűrőt kell vennünk, mert az nincs szabad, de azért szeretném tudni, hogy mi mehet bele és milyen halnak, milyen szükségletei vannak.

2019. jún. 26. 05:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A cápaharcsa az vágod hogy a pangasius? Az a hal, amit a fagyasztópultban veszel meg filézve, méteresre nő valóban és akár ötven kilósra. Nincs az az akvárium, ami megfelelne neki, így igazából én engedélyhez kötném a tartását, de legalábbis a hobbi forgalmazását (illetve az összes ilyen nagytestű halét).

[link]

2019. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Skid05 ***** válasza:
100%

Az üveg nem a legnagyobb szelete a költségeknek, ezt gondolom már tudjátok. Egy 60asra egy akasztós ideális választás lehet, amennyiben a fényforrással és halakkal össze tudod egyeztetni az akasztását, amihez hely kell. A belsők azért elvesznek a látványból, érdemes esőztetős modellt választani, eloszlik a vízsugár ereje. 8-10szeres névleges forgatás körül nézelődnék.

A növényzet komoly segítség egy ilyen mikro élettér méregtelenítéséhez, ezért a fény is fontos szempont legyen. Ha fénycső akkor, a 2x18, 1x24 watt 6500 kelvines már elég, ha led akkor hideg fehér és 1300 lumen körül.

Az alsó rétegbe egy törpe páncélos (C habrosus, C pygmaeus) vagy törpe szívó (Otocinclus) csapat jön szóba, 6 egyed a minimum és a maximum is.

Felülre két opció van, vagy olyan fajt választasz, ami karakteres - egyedenként eltérő habitussal - jószág lévén hozzád nő, ebben a konkrét méretben ez egy törpe vagy mézgurámi pár lehetne, esetleg egy hím VAGY nőstény betta. Ezen fajoknál a melegebb víz, az akva fedése, a jó biológiai szűrés, és csekély áramlás alap (esőztető), ezzel számolni kell.

Meg van a másik, hogy egy apró csapatot telepítesz, nanohalak vagy egy kis (megint 6 egyed) csapat lehetőleg azonos ivarú platti/guppi is belefér. Kevesebb kompromisszum, de nem tudják a fenti extrát. Ez nem több, mint inspiráció, az igényeket ténylegesen össze kell vetni, ezt rád bízom.

!!! de még mielőtt bármi konkrétumnak nekiállnál, az akvaguru és akvaristalexikon sűrű látogatásával építsd az elméleti hátteret.

2019. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem annyira kicsi méret, ink közepes méretű az akvi. Neonhal, fekete neonhal, szivárványos guppy, rózsalazac elég jól megfér benne, de figyelj, h a rózsalazacból, és neonhalfajtákból legaláb 5-6 legyen mind1ik fajból
2019. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!