Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell mohafalat létrehoz...

Boroka.Bokor kérdése:

Hogyan kell mohafalat létrehozni az akváriumba?

Figyelt kérdés
Több fórumon is utánaolvastam de részletes, pontos útmutatást nem találtam, inkább a fajtákat részletezik. Hogy érdemes hozzákezdeni? Mire kell figyelnem? (100-120 literes az akvárium) Mik a fő lépései? Köszönöm előre is!
2019. jún. 29. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Mohafal alatt azt érted, hogy az akvárium hátsó fala (amit 3d hátterezni szoktak) teljesen be van nőve mohával?


Én azt úgy csinálnám, hogy fémhálót (pl. egyszerű csibehalót) rögzítenék a hátsó falra, erre ragasztanám a mohát, ami tapadós fajta, pl. Jávai.

2019. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:
Két rabicháló közé kisebb mohapamacsokat pakolsz, zselés pillanatragasztót is használhatsz, a széleket damillal/kábelkötegelővel összefűzöd, minél feszesebb annál jobb. Fontos, hogy jól átjárja, átmossa a víz, ne legyen az üvegre szorítva különben berohad, hátsó falon nem fest jól (amennyiben nem 3d dekorra tervezed), oldalfalra szokták a szűrővel szemben, ahol az áramlás fordul. Alulra távtartót kell eszkábálni tapadókoronggal, felülre meg vagy tapadó vagy az üveg szélére akasztva erősebb hajlított dróttal. Előrelátóan érdemes még így is könnyen kivehetőre tervezni, időnként átzuhanyozni. Illetve a fényerővel is érdemes azért kalkulálni, hogy ne csak a teteje legyen pofás.
2019. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát lesz vele gondod. Állandóan metszeni kell, mert a túl vastag réteg belül nem kap fényt, és elrohad. Azon kívül minden beleakad, beletapad. Ha folyamatosan metszegeted, az jó sok hulladékkal jár, utána azt is össze kell szedni, de úgyse tudod mindet, szóval a szűrőt is terheled vele.

Nem lebeszélni akarlak, csak nem tudom, más fórumokon elmondták e ezeket is, mert ezt is bele kell kalkulálni.

Ja, és az üvegre is feltapadhat, vagy bealgásodhat, és az alga (jellemzően valami fonalas alga) tapad fel az üvegre.

Na az viszont úgy feltapad, hogy nem tudod leszedni. Tehát ha megunod az egész macerát, és meg akarod szüntetni, addigra lehet hogy csak igen nehezen fogod tudni levakarni az üvegről a nyomait.

2019. jún. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy folyamatos ápolást igényel, sokszor kell porolgatni, igazgatni, ritkítani, ill pótolni ha valahol elhalna. A külső szűrő mellé egy hatékony mechanikai belső is kellene mert iszonyatosan fogja a koszt és átmozgatáskor beteríti az egész akváriumot a rittyó.:D Működik a hálóba fűzés is, sőt én ragasztani sem szoktam. A 3D-s hátfal réseibe is csak beledugtam és hagytam, hogy magától feltapadjon, persze ha nem érdes és szabdalt annyira a hátfal akkor ez nem működik. Én fémháló helyett műanyagot használtam és kb 4-4cm távolságra egy, egy csipetnyi mohát fűztem az egész háló felületébe, ez elég gyorsan látványos zöld falat képez és lebegtethető is könnyebben porolható. Azt is lehet, hogy nem egyben teszed fel a hálót, hanem (3-4 rész) csíkokra vágva egymás mellé, így még akár ki is emelhető és akváriumon kívül is átmosható. Az így, 2-3 részre tagolt mohafalat nem feltétlen muszáj egy síkban elhelyezni, lehet előrébb, hátrébb ahogy tetszik. Úgy érdemes rögzíteni ,hogy mögé is beúszhassanak a halak ill áramolhasson a víz, ehhez viszont elég széles kell legyen az akvárium különben nyomasztóan hat. Érdemes néhány páfrányt és gyökeret is tűzni közé, hogy érdekesebb, változatosabb legyen, akár hálós, akár 3D-s megoldást választunk. Látványos dolog ez de ápolni kell mert különben szétesik és berohad az egész. Nálam az ivadék és fiatal afrikai sügérek elég jól átmozgatják a 2 belső szűrő pedig elég hatékonyan megszűri de így is van vele munka bőven.
2019. júl. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!