Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200literes akváriumba milyen...

200literes akváriumba milyen halat rakhatok?

Figyelt kérdés
Tippeket kérnék! Sügérből keveset de mennyit vagy nano halból többet hány db?
2019. júl. 11. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát... Annyi hal van, biztos lehetne valami táblázatot csinálni, de egyszerűbb, ha elmondod, hogy milyen halakat akarsz, és megmondjuk, hogy milyen szűrés, és milyen létszám lehet. Vagy egyáltalán lehet e együtt tartani...
2019. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy sügereket akarok amik nagyobbak esetleg nano halból sokat. Honnan tudom hány db ot rakhatok be?
2019. júl. 11. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Egy centi halra számolj 1 liter vizet. De vedd le az akvárium térfogatából az üveg térfofatát, az aljzatot és a fent kihagyott 3-5 centit. Kifejlett méretre gondoltam.
2019. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A centi/ liter a nanohalakra vonatkozik. Vagy olyanra, ami felnőtt korában max 4-5 cm!!!

Sügérre nem!

A sügérek territoriálisak, ott nagyban függ attól, hogy milyen sügiket akarsz tartani. Bár mondjuk 200 literbe én nem igazán tartom jó ötletnek a sügéreket. Inkább a duplájába. Afrikai sügikhez általában elég karcsú 200 liter.

2019. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha a sügereknél maradnál, akkor a pillangó vagy kakadu törpesügerek mehetnek 200 literbe. Igazság szerint kevesebb hely is elég lenne nekik, de territorialis fajok, így, ha társítani akarod, akkor jó, ha elég nagy a hely nekik. Elméletileg a két fajt egymással is lehet társítani. Elég színesek, dekoratív állatok. Tartási körülményeket nem írnék, nézz utána.

Egyébként nem vagyok egy sügér-szaki, én is gugliztam.

Egyébként én nano-párti vagyok, ekkora akvába tennék egy csapat neont egy csapat rézlazaccal, egy csapat otoval. Kezdetnek talán ennyit. Tartásuknak ugyanúgy utána kell nézni.

akvaguru.hu, akvaristalexikon.hu

2019. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Lehet sügérből is sokat, pl csigasügér kolónia. Pár db sügér mellé akár rajhalak is mehetnek. 200-liter azért elég sok lehetőséget enged. Hogy mi határozza meg a darabszámot, gyakorlatilag minden befolyásolja beleértve a hal igényeit is, a szűrés, a növényzet, a tartani kívánt halak mérete, fajtája, egyes halaknál a bújók és barlangok száma. Nincs erre recept, ezt majd idővel elsajátítod ahogy figyeled a halaid viselkedését és egyre több tapasztalatot szerzel, addig viszont az akvarisztikai oldalakon leírt ismertetőkre, v mások tanácsaira érdemes hagyatkozni de, hogy tanácsot lehessen adni ahhoz a te legalább alapfokú tudásodra is szükség van. Sügér v rajhal, hány db, azért ettől egy kicsit konkrétabb meghatározás kellene. Én mondjam meg, hogy mit tarts?:D OK de akkor nincs reklamálás és visszakérdezés.:D Szóval válasszak én, vagy megpróbálkozol vele te?:D
2019. júl. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy van néhányszáz sügérfaj meg néhányszáz egyéb faj, ami közül válogathatsz. Mi meg nem vagyunk gondolatolvasók, hogy tudjuk, hogy te mivel szeretnél évekig együtt élni.


Szóval valami alapján érdemes lenne leszűkíteni.

Pl. ha beleszeretsz egy látványba, mondjuk a Tanganyika biotóp az elég jellemző, az már egy kiindulási pont: a csigasügerek vannak olyan picik, hogy élvezzék a helyet és létezik nyugisabb Julidochromis faj, amit viszonylagos nyugalomban lehet velük tartani - hogy ne csak az akváriumod alján legyen mozgás.


Azt is lehet csinálni, hogy beleszeretsz egy fajba és az ő igényeikhez alakítod az akváriumod kinézetét, társítását. Én 200 literbe mondjuk tuti gyöngygurámit raknék, mert ezer éve kívánságlistás.

Másrészt vannak olyan törpesügerek (Apistogrammák, Mikrogeophagusok), amik tökre társíthatóak békés rajhalakkal, szóval messze nem csak a "nagy izgalmas sügér" meg "uncsi csapathal" a választási lehetőség.

2019. júl. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sügér közül túl nagyot nem tudsz 200 literbe tartani , esetleg nigro vagy meeki de őket is csak magukban. Vagy maradnak a tanganyikaiak: kisebb testű neolamprologusok , torpedó sügérek, esetleg egy csapat kisebb testű cyprichromis.
2019. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bárki bármit mond malawikkal semmiképpen se próbálkozz mert ivarérés után valószínűleg azét fogjak verni egymást mégha előtte akar 1 évig is gond nélkül elvoltak.
2019. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!