Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szoktátok hűteni az...

Hogyan szoktátok hűteni az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

Nem árt a halaknak ha jeget teszek bele?

Nem fáznak meg?


2010. júl. 11. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Hűteni? Ilyen meleg nyarakon annyit csináltam, hogy kihúztam az akvárium fűtőt, a halak pedig vígan éltek! Hány fokos a víz, hogy hűteni szeretnéd?
2010. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fókákat tartasz?
2010. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs akváriumi fűtő, és így 28-30 C°-os nyáron. Nekem az akvarisztikába azt javasolták, hogy tegyek jeget egy ilyen uzsiszacsiba, csomózzam össze és tegyem be a halaknak. Ezzel csak az a baj, hogy hamar elolvad a jég, gyakran kell cserélni.
2010. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egy 2 literes flakonban szoktam vizet lefagyasztani és naponta 1szer-2szer betenni az akváriumba, 70 literes és így 26 fok körül szokta tartani (amúgy 30 fok körüli lenne).
2010. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
PC ventillátor
2010. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 112literes akváriumom 30fokra melegszik fel.Én is pc ventillátorral hűtök. 2 etetőnyílásom van,az egyikbe szív a ventillátor(azaz kifle fúj) a másik pedig befele fój az akváriumba,és ahogy segited a párolgást lejjebbmegy a hőmérséklet.
2010. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aranyhal nem szereti a nagyon meleg vizet, ráadásul minél melegebb a víz annál kevesebb oxigént tud megkötni, így meg is fulladhatnak. Az én 54 literes aksim a tetőtérben van, 30 fokos lett fűtő nélkül persze nyáron és naponta tettem bele egy tálca jégkockát és ment a levegőztető, vagy kivettem egy kancsónyi vizet és jéghideg csapvízzel pótoltam, de ez keveset vitt le.
2010. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A jégkocka és a kancsó víz nagyon rossz ötletek. Nem ajánlom. A hűtőventi és a palackos jég viszont jó.
2010. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én folyékony nitrogént töltenék uzsonnás zacskóba... :D Na jó, félretéve a viccet, szóval olvastam feljebb, hogy az aranyhalak nem szeretik a meleg vizet, mert kevés oxigént tudnak megkötni... lehet emiatt az, hogy mint az őrültek cuppognak 0-24-ig a víz felszínén? Éhesnek nem éhesek, az tuti, csak épp nem tudom mi lehet a gond :-(
2010. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doruss ***** válasza:
Az én akváriumom normális esetben 22-25 fok között van, ilyen melegbe meg harminc fokos. Semmi bajuk nem lesz tőle, de én sokaktül hallottam már azt, hogy nejlonzacsiba becsomagolva, bekötve tegyek be pár jégkockát.
2010. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!