Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy szallitsunk elo halat...

Hogy szallitsunk elo halat egy motoron, hogy ne fulladjon meg?

Figyelt kérdés

20-30 perces utrol van szo kb.

Hogy kene ezt kivitelezni, hogy oxigent is kapjon?

Gondolom taskaban vinnem hatamon, de azon belul? Kibirna?

(Egy nagy befottes uvegre gondoltam)

Aranyhalrol van szo.



2019. júl. 19. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy nylonzacskóba.
2019. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél oxigéncseppet állatkereskedésben, csepegtess párat a vízbe. De szerintem ennyi utat ki kell bírnia.
2019. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát még sohasem vettél halat, ugye jól gondolom?


Az üzletben a halat úgy csomagolják be egy erős zacskóba, hogy a víz mellett kb. ugyanannyi levegő is legyen benne. Ezt jól beköltözik, oszt mehetsz.

A 20-30 perc nem sok. De akkor a hal megvásárlása után spuri haza.

A hátizsák jó, de lehet, hogy az ülés alatt is elférne, arra kell vigyázni, nehogy kiszúrja valami a zacskót.


Remélem, hogy a helyét jól előkészítetted már, és elég nagy az akva 3-4 példánynak....

2019. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó.. Én aranyhalat akváriumba nem is tennék. Nem odavalóak.

Vagy minimum 200 literesbe tennék esetleg, de akkor is csak párat.

Az aranyhal nem igazán akváriumba való.

Főleg nem 50-80 literesbe, ami egy átlag tartónak van.

2019. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem is állítottam, hogy 50-80 literesben lehet aranyhalat tartani. Személy szerint én nem is tartanék aranyhalat soha. Pontosan azért, amit írtál, miszerint az aranyhal (hosszúkás) kerti tóba való (de az sem mindegy, hogy mekkora ám!), az akváriumba való gömbölyded torzszülöttek pedig egyáltalán nem tetszenek. De ha mégis tartanék, 350liter alatt bele se kezdenék.


Viszont ha a kérdezőnek ez tetszik, hát lelke rajta,

2019. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én azért szólnék az eladónak, hogy nagyobb zacskóba tegye és biztonsági okból duplába. A zacskót tekerd körbe pl törölközővel és a hátizsák üresen maradt részeit is tömd ki akár összegyűrt papír v rongy is megfelel. A halat fertőtleníteni, karanténozni és mindenek előtt szoktatni kell a tó, ill az akvárium vízéhez. Kis csapatban (min 4-5db, de inkább több) és erősen szűrt nagy akváriumban de inkább kerti tóban kellene tartani.
2019. júl. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Boltban tőlem mindig megkérdezik, hogy mennyi idő alatt érek haza, mert akkor oxigént is fújnak a zacskóba. De állítólag 2-3 órát simán kibírnak a zacskóban.
2019. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!