Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Város szélén megengedett?

Város szélén megengedett?

Figyelt kérdés
A szomszéd rengeteg haszonállatot tart, köztük tyúkot, libát, pulykát, kecskét, birkát, disznót,stb és még ki tudja mit..! Az utóbbi három jószág aggaszt. Maga a környék kertvárosi jellegű. A rengeteg légy és szúnyog (ezek nem sima mezei/városi legyek-igen fájdalmas és látványos csípései vannak), valamint az iszonyú bűz elviselhetetlen. Erősen tartok a rágcsálók megjelenésétől is. Kötekedni nem szeretnék a szomszéddal, nem ismerjük még egymást. Nemrég költöztünk ide, a város zaját elkerülvén, de erre nem számítottam.

2019. aug. 13. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Odaköltöztetek, utólag már nem reklamálunk. Szerezzetek be szúnyogírtót, és légypapírt az istáló legyek ellen.
2019. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A törvény nem tiltja, ha rosszul tartja az állatokat, akkor lehet szólni a jegyzőnek, illetve bűz/zaj esetén is lehet nála próbálkozni, de ilyenkor kicsi a valószínűsége, hogy az összeveszésen kívül mást elértek a szomszédnál. Akkor már inkább próbáljatok vele kulturáltan beszélni, hátha.

Amúgy meg odaköltözöl az "elviselhetetlen bűzbe", utána elég érdekes dolog reklamálni. Mint nálunk pár éve a kedves új szomszéd, hogy kukorékol a kakas (tartunk pár tyúkot, ahogy a másik szomszéd is). Ő is azzal jött, hogy de hát ez város. Attól még, hogy közigazgatásilag valami város, nem jelenti azt, hogy a kertben kizárólag tuja és szépen nyírt fű lehet. A mi környékünkön hagyományosan gyümölcsösök voltak, tartottak állatot is, csak elkezdett beépülni. Most azért vágjuk le az állatokat, mert az lett a divat, hogy 1000 m2-re bezsúfolnak egy társasházat? Mi annyit változtattunk, hogy éjszakára bezárjuk őket az ólba, ami jellegéből adódóan elég sokat fog a hangon. A másik szomszédhoz is ment reklamálni a kakasa miatt, de ő elhajtotta. Azóta nem morgott az állatok miatt.

2019. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
82%
költözz panelba
2019. aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló...te meg szippants magadba disznószarszagot, és vedd magad körbe rágcsálókkal, ha az olyan jó dolog... Az miért panelba való, aki ezeket nem bírja?! Mintha ez természetes kéne, hogy legyen. Szerintem az ilyen menjen inkább tanyára, ahol kész farmot tarthat...ilyen alapon.. Leírtam, hogy nem vagyok kötekedő típus, így nem reklamálok, mint kiderült már költözésünk után jöttek azok a jószágok, amiknek jelenléte zavaró.
2019. szept. 8. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!