Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Járt valaki rendszeresen...

Járt valaki rendszeresen disznóvágáson?

Figyelt kérdés

Mit csinált ott?

Kort es nemet is írjatok.


2019. szept. 3. 14:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egy időben voltak anyadisznók. Selejtezés után, úgy 3 mázsásan vágtuk mindig, ketten a párommal. Eltartott két napig kettőnknek. Mondhatni, minden alkatrészét ott melegen megkóstoltuk. Elsőnek a pörzsölt füle volt a kedvenc, na és pörzsölés után a bőre. Reggelire sült vér. Egész nap más kaját nem is ettünk. Viszont amit épp csináltunk, sajt, hurka, kolbász, stb, mindent "szakszerűen" kóstolgattunk. Különben, kicsi gyerekkoromtól, minden évben 5-6 disznóvágáson részt vettem a családban. Unalmas hosszú, a bélmosás volt, de nálunk mindenki a vastag hurkát szereti. Jófajta fodros bél, egy tepsibe egy hurka fért.
2019. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekkoromban vágott a család, nem volt más választásom mint ott lenni. Sok mindent nem tudtam csinálni azt hiszem. Utáltam hogy kinnt ácsorgok a hidegben ahol az emberek sündörögnek a véres disznó körül, ha bementem ott meg ugyancsak minden zsíros hússal volt tele ami után egy napig takarítani kellett. Biztos megvolt a rendszer, csak nekem tűnt összevisszaságnak. Arról nem is beszélve hogy ha nem halt meg egyből a disznó szegény még szenvedett egy darabig. Mert volt ilyen is. Azt hiszem 20 éve voltam utoljára, most már akkor se mennék ha fizetnének. A helyi hentesnél mindent meg tudok venni.
2020. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!