Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tudtok ajánlani olyan könyvet...

Tudtok ajánlani olyan könyvet amiben a baromfi tartás legfőképp a tyúk tartásról van szó? A-Z ig

Figyelt kérdés

Több könyvet is találtam de azokban nem láttam hogy szó esne peldaul vakcinázásról.

Az alapokat ismerem, de nem szeretnék állandó kérdező lenni ebben a kategóriában. És tavasszal szeretnék belefogni



2019. nov. 19. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Vakcinázásról a hatósági állatorvost kérdezzd!
2019. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Báldy Bálint: A baromfi tenyésztése c. könyve szerintem elég jó, ha kifejezetten az egészségügyi része érdekel, akkor ez elég jó: Hellmut Woernle, Silvia Jodas: Gyakori baromfibetegségek : megelőzés és kezelés, viszont amikor én kerestem, nem lehetett kapni (az Állatorvosi könyvtárában megvan).

Vakcinázás: sajnos nagy szívás, mert ezeket nagy kiszerelésben árulják, némelyiknek a tárolása/szállítása/beadása is macerás. Ha olyan helyről veszed a napos csibét, akkor Marek és baromfipestis ellen szokták őket vakcinázni, de hogy utána hogy oldod meg... esetleg ha összefogsz több gazdával, akiknek a tieiddel egyidős csibéi vannak és az állatorvosotok is hajlandó haszonállattal foglalkozni.

2019. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen a legtöbb könyv már nehezen beszerezhető. Meg antikváriumokban sem találtam.

Igazából csak egy lehetőség lett volna hogy saját csibéket nevelek, de ha ennyire körülményes akkor veszek előnevelteket. Csak saját célra lenne és maximum 20-30 jószág

2019. nov. 20. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Saját célra nem kell vakcinázni csak ha eladsz húsnak...
2019. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól mondja a 4-es, ha 50 db alatti az állományod (50 rémlik, de lehet, hogy több), akkor törvényileg nem kötelező például baromfipestis ellen vakcináznod.

Az egészség más kérdés: jó esetben nem lesz bajuk a háztáji pipiknek, ha nem vakcinázod őket. Szerencsére nem olyan kényes jószágok. Viszont vadmadárral, más baromfival, alommal stb. bekerülhet hozzájuk ez-az. Nálunk a 30 év alatt kétszer volt gond, egyszer a madártetűatkával, egyszer pedig valami nyavalyával (valószínűleg leukózis volt).

Előnevelt madárnál viszont akkor olyan helyről kell hoznod, ahol igazolják a vakcinázást! A piacon a fejkendős néni általában nem törődik ilyesmivel, ahol pedig igen, ott sokszor nehéz előnevelthez jutni (KÁTKI, Bábolna).

Könyvek: érdemes antikváriumokban vadászni, de sajnos van, amiért tényleg könyvtárba kell menni (pestiek, gödöllőiek, kaposváriak... előnyben).

2019. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!