Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vettem egy kis kecskét és egy...

Dolare09 kérdése:

Vettem egy kis kecskét és egy bárányt. Pár napja a kecske elkezdte tépni és enni a bárány szőrét. Mitől lehet? Mi a megoldás? Kérlek, csak építő választ adj!

Figyelt kérdés

2020. febr. 11. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes a dolog. A választ nem tudom, de annak idején a csirkék csipkedték a másik csirke fenekét. Ha a tollak elfogytak, akkor véresre csipkedték a bőrét.

Azt mondták a hozzáértők, hogy unatkoznak. Tartsam olyan részen, ahol van földes terület is, hogy tudjanak kapirgálni. És tényleg, abban a pillanatban megszűnt a csipkedés.

Lehet, hogy a kecskédnek is hiányzik valami.

Például egy másfél méteres magaslat, ahová fel tudnak ugrani. Ha ilyen nincs, akkor a kocsira is képesek felmászni, jól összecseszve annak festését.

Esetleg a nyalósó hiánya , esetleg egy faj azonos társ hiánya.

2020. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamilyen hiánybetegség. Szelénes nyalósó mindenképpen legyen előttük, arra szükségük van.
2020. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet kapni nyalósó kockát. Ebből a szeléneset vegyed és mindig ott legyen előtte a földön. Én fadobozba tettem mert széttapossák. Valamint vegyél neki gabonaüzetben gyógyszermentes nyúltápot mert ebben minden ásvány van ami kecskének szüksége lehet. Nem drága. Ezt úgy szoktam hogy egyenlő arányban keverem kukoricához és árpához. És néha búzával. Szárított lucernát (herét), vagy szénát is adjál elé rágcsálni.
2020. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!