Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyukoknak oda lehet adni a...

Tyukoknak oda lehet adni a döglött egeret?

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 09:12
1 2
 11/18 Botond1999 ***** válasza:
100%
Ne etesd döghússal a tyúkokat.
2020. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A mieink még csibe korukban is megfogták az egeret, s félig meg is ették, de mi elszedtük tőlük.


Keress inkább egy olyan macskát, ami megeszi az egeret. :)

2020. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
09:31: a youtube-on jó pár videó van, amin a tyúkok megfogják az egeret és megeszik, sőt, még a macskától is képesek elvenni. Az egér szempontjából ragadozóknak számítanak. :)
2020. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Hovawartos András ***** válasza:
70%
A szomszéd bácsi tyúkjai "ölre mennek" érte, amikor átdobálom az egérfogóból.
2020. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zombee válasza:
A tyúk tényleg megeszi, de csak az élő egeret.
2020. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne cseréld le az egérfogó macskákat, örülj, hogy megfogják....sztem az a feladat kisebb része, hogy Te aztán mit tegyél a hozott egérrel. (megoldod). Tavaly nekem is raktak egy fogott egeret a kertbe menő utamba...én meg azt hittem, hogy esetleg azt gondolhatják, hogy nélkülözök, és 'juttatnak' nekem is (százalékot).
2020. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Határozottan tudom, hogy az egészséges egeret odaadhatod nekik. Az nem számít, hogy az egér már nem él, mert megfojtotta a macska, megfogta az egérfogó stb.

Kérdés, hogy tudod-e garantálni az egér egészségét. Lehet, hogy a macska is azért tudta megfogni, mert előtte egérmérget evett az egér...

2020. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A tyúkoknak fehérjeforrásra is szükségük van, ezért fogyasztanak rovarokat, gilisztát, stb. - ez teljesen normális. Lényegében mindent elcsipegetnek amit eléjük dobsz, akár egy egeret is.


Mindezzel együtt én is csatlakoznék az előttem szólókhoz: ne dobd nekik oda az egeret, mert ki tudja milyen betegséget, nyavaját hordozott, vagy mérgezett volt-e.


A cicád valószínűleg azért hordja haza, hogy megmutassa, hízelegjen vele a gazdájának. Símogasd meg érte, lássa, hogy örülsz neki - tartsa csak meg a jó szokását, sok hasznot hajt vele.


(Előfordulhat az is, hogy azért nem ette meg, mert érzett rajta valamit, de ha nem érez, akkor is simán lehet mérgezett, mert a rágcsálómérgek általában késleltetett hatásúak, ezért sokszor az őket elfogyasztó bagoly, sas, más ragadozó madár, vagy kutya, macska is belepusztul az elfogyasztásukba - ezért kell nagyon kerülni az ilyen szereket, csak nagyon indokolt helyen és esetben, kontrollált körülmények között (pl. irodaházakban) alkalmaznám őket, más állatok környékén sosem. Megj.: de még múzeumokban is előfordul, hogy mérgek helyett inkább "hivatásos" macskákat alkalmaznak rágcsálóirtás céljára. A macskád egyébként patkányt is hazahozhat - azt viszont az egérrel szemben nem eszi meg se kutya, se macska.)


Hogy hova tedd a sok döglött egeret? A kukába is dobhatod, de nem a legjobb, mert - főleg nyáron - megbüdösödhet, bár szerencsére elég kis állat, gyorsan kiszárad a teteme. Jobbnak gondolom a kert egy félreeső részén elásni, ahol nincs forgatva a talaj, nem ástok, kapáltok. Mivel tyúkjaid vannak, feltételezem, hogy van erre lehetőség. Lévén nagyon apró, elég egy ásónyomnyi kis gödör neki.

2020. ápr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!