Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fel lehet jelenteni az állatai...

Fel lehet jelenteni az állatai miatt?

Figyelt kérdés

A szomszédom rengeteg kecskét, libát, tyúkot, stb állatokat tart. Van 4 kutyája 1,5 méteres láncokon.

A trágyájukat a kerítésemnek dőltve tárolják.

Az állatok szaga, a trágya szag átjárja az egész utcát, elviselhetetlen.

Az önkormányzat leszrja az egészet, nem foglalkoznak vele.


Hol lehetne ezeket feljelenteni?

Nem kell ilyen mértékű állattartáshoz engedély, vagy legalább a szomszédoknak nincs beleszólása?

A trágyát sem túl szabályos szerintem így tárolni, és elég fertőzés veszélyes



2020. márc. 29. 14:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
A nébih-nek illetve a rendőrségen lehet feljelenteni,kutyát tilos huzamosabb ideig láncon tartani,ezért az állatkínzás,ennyi állat tartásához pedig már engedéj kell,a trágyát sem tárolhatja a kerítéseteknek döntve!
2020. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
79%
Mivel a kutyát a mozgásban korlátozza, ezért állatkínzásnak minősül. A leírásod alapján amit csinál az valamilyen szinten illegális. Állatvédőknek tudod jelezni. Ha ők úgy ítélik meg, akkor szólnak a rendőrségnek. A fertőzés veszélyben meg igazad van.
2020. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
A mi településünkön nincs mennyiségi korlátozása az állatoknak. Tehát ilyennel is lehet találkozni.
2020. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
A nébih-nek illetve a rendőrségen lehet feljelenteni,kutyát tilos huzamosabb ideig láncon tartani,ezért az állatkínzás,ennyi állat tartásához pedig már engedéj kell,a trágyát sem tárolhatja a kerítéseteknek döntve!
2020. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Azt mondod sok kecskét tart akkor honnan tudod hogy ahhoz nincs valamilyen papírja? Aki ennyi állatot tart az hidd el nem hülye. Liba tyúk is van. És? Ezekkel mi a baj? Az ami gond ahogy tárolja a trágyát és ami jobban érdekelni fogja a rendőröket hogy a kutyák meg vannak kötve.
2020. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi az a sok kecske?
2020. márc. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
A trágya miatt a Nemzeti Egészségügyi Központhoz tehetsz bejelentést. Ha nem is korlátozzák a tartható állatok számát, azt viszont ellenőrzik, hogy népegészségügyi szempontból megfelelő-e az állattartás.
2020. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Továbbá ha belterületen , lakóövezetben laktok, akkor a szag miatt a jegyzőnél is lehet birtokháborítás miatt feljelentést tenni. (Vagy bíróságon, nem tudom , hogy a kettő közül melyik a jó a jelenlegi jogszabályok szerint, de a birtokháborítás ténye az biztos.)
2020. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A tyúkokkal pl az a gondom hogy reggeltől estig az én kertemben vannak, átrepülnek.

Tele van tyúk szarral, tollal az egész kertem. Tiszta fertő.

Átrepülnek, nem akarják levágni a tollaikat, mert nincs helyük se csinálva náluk. Nem tudják őket hova tenni.

Mielőtt megvettük a házat áthozták ide a kecskéiket is legelészni.

Jó volt nekik ez a kert, a gyümölcsfákat is hasznosították. Erre "betelepedtünk" mi ide.

Most hogy ide költöztünk, nem képesek alkalmazkodni. Ha fát vágunk a kertbe, úgy néznek ránk mit a véres rongyra. Mintha az ő telkükön lennénk.

Pár hónapja is átjöttek leszedték a kertemben termő gombákat. Unom hogy semmibe vesznek és ilyen pofátlanok.


Köszönöm a válaszokat, írok pár bejelentő levelet. Képeket már csináltam.

2020. márc. 29. 19:24
 10/21 anonim ***** válasza:
41%
Én sem szeretem ha kivágják a fákat.
2020. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!