Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez így szabályos? Érdemes...

Ez így szabályos? Érdemes valakinek jelenteni ha nem az?

Figyelt kérdés

Szóval a falunk széléről a Duna partra vezet egy földút, kb 20 perc sétáló sebességgel elmenni egyik végéből a másikba. Az út mellett kisebb erdőfoltok és szántóföldek vannak, a falusiak bicikliznek, kutyát sétáltatnak, lovagolnak arrafelé.


Viszont van egy sejtésem, hogy valaki(k) nem szabályszerűen vadásznak a környéken. A kutyámmal többször is találtunk ott levágott őzlábakat, nemrég egy feldolgozott vaddisznó maradványait konkrétan az úton(csak a feje és a bőre volt meg és erős dögszag volt a közelben). Ma pedig egy szarvastehénre bukkantam kb. olyan állapotban mint arra a vaddisznóra korábban. A szarvastehén is ki volt belezve, a húsa sem volt ott, csak a hulladékot felejtették kb 10 méterre az úttól.


Abba nem akarok belekötni, hogy szabályos e ilyen közel lakott területhez, egy forgalmas úton lövöldözni mert tegyük fel naívan elhiszem, hogy nem ott ejtették el a vadakat csak a maradékot szórták el. Nincs ilyen irányú végzettségem, tapasztalatom szóval nem tudom, hogy csinálják a vadászok. Mindig a helyszínen dolgozzák fel az elejtett vadat és szórják el a maradékot? Vagy mi ennek a szokásos menete?

Amennyiben ez kifogástalan, tekintsük tárgytalannak a kérdésem. Tényleg nem az a célom, hogy kicsesszek másokkal, vagy megkérdőjelezzem a vadászat filozófiai és természetvédelmi értelemben vett létjogosultságát. De úgy sejtem, hogy valaki vagy valakik öntörvényűen károsítják a vadállományt, ráadásul a kutyákra is veszélyesek lehetnek ezek a rabsicok. És szimplán nem mindenki tartja esztétikusnak, hogy tetemek hevernek a sétálóúton.



2020. jan. 6. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nagy esély van rá hogy valami nem szabályos de ha kis faluban lakik valaki tényleg meg kell gondolni a feljelentgetést mert előbb utóbb ha másért nem tanúként előveszik az embert és a falu ellenszenve nem veszélytelen. Ezzel együtt kell átgondolni.
2020. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A területileg illetékes vadásztársaságnak kellene szólni. Ha nem tudod, hogy érheted el őket, akkor a rendőrségnek szólj és intézkednek.

Vadász nem hagy így ott mindent csak az értékes részeket elvíve.

2020. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

"Az út mellett kisebb erdőfoltok és szántóföldek vannak, a falusiak bicikliznek, kutyát sétáltatnak, lovagolnak arrafelé."

Kicsit furcsa, hogy ezen a környéken annyi a vad, hogy többször is otthagyott maradványokra bukkansz. Miért lenne ott ennyi vad? Miért ott vadásznának illegálisan, hiszen nem két perc alatt lehet egy állatot feldolgozni, tiszta lebukás ezt egy út mellett csinálni.

2020. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Egy kb 1500 fős faluról van szó, akiket eddig kérdeztem azok nem helyeselték a dolgot. De ettől függetlenül érdemes átgondolni ezt is.


#2: Sejtettem, hogy nem teljesen etikus.


#3: Jogos a kérdés. Őzeket gyakran látok, a szántóföldek és az erdőfoltok között mozognak. Nyilván elfutnak, de megszokták valamennyire az emberek közelségét. Egy barátom egyszer látott ott élő vaddisznót is, én szarvasteheneket csapatban de egy kicsit nesszebb. Szóval azért van mit elejteni, de inkább az úttól messzebbi részeken. Tényleg jó kérdés, hogy akkor miért oda szórják a maradványokat, ha jó eséllyel nem is ott lövik ki.

2020. jan. 6. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Azért ott találod meg a maradványokat, amiért az utak mellett tele van minden szeméttel. Azokat az állatokat háznál dolgozzák fel, a maradékot autóba rakják és kidobják az elsò helyen ahol nem látja senki. Nem biztos, hogy orvvadászok, a vadászoknak is megvan a hitványa.
2020. jan. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Na ez jobban belegondolva logikusan hangzik teljesen. Akkor ezek szerint túlgondoltam az ügyet.
2020. jan. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!