Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sertés takarmány, miben van...

Sertés takarmány, miben van több szénhidrát, fehérje?

Figyelt kérdés
Szép napot. Elnézést, ha már van ilyen kérdés, én nem találtam. Szeretnék 2 sertést idén felnevelni, a közelben kukoricát, árpát, búzát, és lucerna granulátumot tudok jó áron venni. Annyi útmutatást kaptam, hogy tartsam a kb 70% szénhidrát, és 30% fehérje arányt. A kérdésem az lenne, hogy melyiket használjuk inkább ennek, illetve annak, mert így nehéz összeraknom az arányt. Köszönöm :)

2020. ápr. 3. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes kombináció nincs és a sertéseknek is jó, ha egy kicsit változatos.

Mi kb 3 búza 2 kukorica 1 szója arányba keverjük a tápot darálva.

2020. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Koncentrátumot nem kapnak?
2020. ápr. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nemcso ***** válasza:

Mi kukoricát, árpát, borsót keverünk és darálunk össze 3-2-1 arányban.

Malac korban kapnak hozzá süldő tápot, de ezt fokozatosan elhagyjuk.

2020. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szóval a ti képleitekben a kukorica, búza, árpa szénhidrátként szerepel, a borsó, szója pedig fehérjeként?! Így gondolom a lucerna is utóbbi lenne, és ajánljátok, hogy malac-süldő korban kapjanak még plusz koncentrátumot?!
2020. ápr. 4. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

malac korban én nem sajnálnám a tápot tőlük

akkor még kevesebbet is eszik és akkor alapozza meg a későbbi fejlődés lehetőségét


aztán később el lehet hagyni

2020. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!