Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen kábító eszközök vannak...

Milyen kábító eszközök vannak baromfiállatok, egyéb házi szárnyasok (pl. : fürj, galamb) vagy pl. nyúl humánus elkábítására vágás előtt?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi volnék, hogy mangáncélú felhasználásra milyen eszközöket lehet kapni a piacon, amivel az adott állat szenvedéseit lehetőség van a lehető legminimálisabbra csökkenteni?


Jelenleg nem tartok se baromfit, se fürjet, galambot vagy nyulat. Viszont lehet hogy a jövőben egyszer sor kerül rá.

Ugyanakkor én állatbarát is vagyok és gyűlölöm az állatkínzást. A húst viszont szeretem és az én "ars poeticám": "Aki a húst szereti, az legyen képes állatot is ölni érte".


Én nem szentimentalista vagyok, hanem csak nem szeretném hogy az adott állat feleslegesen szenvedjen - ez vonatkozik mind a tartásra, mind a leölésre. Ezért kutatok olyan eszközök és módszerek után, amelyek a vágóállatok életét minél jobban "kiegyensúlyozottabbá" és "feszültségektől mentesebbé", vm. a a leölést a lehető legfájdalom- és stresszmentesebbé (azaz humánusabbá) tudják tenni. (Szintén a "hitvallásom": "Az ember csak akkor érezheti magát embernek, ha nem okoz felesleges szenvedést és fájdalmat más élőlényeknek".)


2020. ápr. 24. 09:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kábítanád el? Ne legyünk már ennyire szentek...
2020. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, álszentek*

;)

2020. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha esetleg azóta sikerült válaszra találni, engem is érdekelne. Köszönöm
2021. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!