Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell élve galambot...

Hogyan kell élve galambot elfogni? (csapdával? )

Figyelt kérdés

Hali!

Nos az lenne a kérdésem , hogy egy csapdával hogyan tudok galamb(okat)ot elkapni?


már próbálkoztam hasonlókkal de vagy nem maradt élve vagy megszökött.


őszintén szólva azért ezt a humánusabb módszert választottam mert lassan eléri az álltakul okozott kár a milliós nagyságrendeket!(csatornákat dugítanak el a fejünkre sz*rnak erkélyeinket piszkítják tele!)


mindenki megnyugtatása végett az állatokat nem végezzük ki hanem egy állatkereskedésbe bevisszük(nem tom mit szólna olyan ezer-2ezer galamb láttán)

no mind1 ez már le van velük tárgyalva.


én egy tervrajzot vagy egy honlapot szeretnék látni ahol galambcsapda van (akár megrendelhető)



előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 28. 13:44
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:

Egy nagy láda, kitámasztva egy bottal és a bot alján egy hosszú madzag. A botot ne a földre tedd, mert a láda súlya belenyomja a talajba, hanem egy kő/cserép darabra. Te olyan 15m-ről kirántod a botot a madzaggal és ha alatta a csali magokat ették a galambok, akkor alatta lesznek, ahonnan a láda alá benyúlva kézzel is el tudod kapni.

Nekem 10-ből 8-szor működik. Főleg reggel szoktak enni, ilyenkor próbálkozz. Nem muszály a bokorban ülni, ha előző este felállítod, és reggel ránézel, vagy fél óránként, akkor tuti lesz olyan hogy éppen esznek.

2012. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%
Ne próbáld meg befogni mert fel leszel jelentve ha meglátnak! Ugyanis állatkínzás! Nézz utána a törvényeknek egy picit, ráadásul nehogy azt hidd hogy elhiszem neked hogy egy állatkereskedésbe viszed, ja és ott mit csinálnak vele hm??? ne próbálj megtéveszteni senkit. Nagyon jól tudom mit csináltok velük! Úgyhogy jobb ha elfelejted ezt a dolgot, mert le fogsz bukni!!! Vagy ha tényleg tiszta ügy akkor írd le szépen, hogy az állatkereskedés hol van melyik és mit csinálnak ott a galambokkal? Ugyanis szerintem eledelnek adják és ez állatkínzás csak hogy tudd. Több galamb befogó cég már fel lett jelentve, jobb ha elfelejted ezt mert Te is megjárod!
2012. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
9%
Nos várom az állatkereskedés nevét, címét nyilvánosan! Ha nem írod le megtalállak ugyanis ügyvéd vagyok és fel foglak jelenteni, ha meglátlak hogy csapdázol és állatkínzást végzel! Van a galambok eltávolításának humánusabb módja is!
2012. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
9%

Ha meglátjuk hogy kihelyezed a csapdákat, rögtön fel leszel jelentve!!!! Ugyanis törvényt sértesz vele!

Már szóltam jópár állatvédő szervezetnek is, úgyhogy figyelve leszel és Te is te másik, aki csapdázol!

2012. jún. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
9%

Mindenki figyelmébe!

Szeretnénk tudatni mindenkivel, hogy a törvények változtak és aki kihelyezi a galambcsapdát azt rögtön fel lehet jelenteni, ugyanis már tiltott a csapdázás a jelen törvények szerint! Úgyhogy mindenki jobban teszi ha nem csapdázik és nem is mérgez mert az állatvédelmi törvény alapján tiltott tevékenység és meg fogják kapni a büntetést ami jár állatkínzásért! Nem ijesztgetés ez! A csapdázás, mérgezés tiltott és ne próbálja meg senki, mert letöltendő börtönbüntetést is kaphat állatkínzásért!

2012. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%
Nagymamám azt mesélte, hogy régen volt egy idős házaspár, akik kiültek az utcán a padra, leraktak a földre egy kötelet, rá egy hurkot, és elkezdtek kenyereket dobálni. Jöttek a galambok, meghúzták a kötél végét, és a hurok a galamb lábára szorult. Aztán betették egy dobozba és hazavitték. Lehet kajának kellett nekik. Meg az is lehet, hogy csak jó volt nagymamám fantáziája. Nem biztos hogy igaz amit mesélt.
2012. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
13%
Ez is ãllatkinzás ugyanis a kötél elszoritja a lábát, bűncselekmény a jelen törvények szerint! Már érkezett tôbb feljelentés ilyen ûgyben hozzánk!
2012. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 emir72 ***** válasza:
85%

A csapdázás NEM állatkínzás! Feltétele, hogy a csapda nem okozhat sérülést az állatnak!

Sőt elárulom az elborultabb agyú állatvédőknek (én is az vagyok, de borulatlan aggyal), hogy az aktuális törvényi szabályozás szerint még a szelektív-ölő csapdák (pl. hattyúnyak-csapda) használata is engedélyezett ellenőrzött körülmények között. (Bár ez utóbbival még én sem értek egyet, de a jogalkotók nem fogják belátni a tévedésüket, míg egy ilyen csapda a róka nyaka helyett egy gyermek - vagy akár felnőtt - karját el nem töri).


Kérdező: Állatcsapda M (keress rá a Neten) készülékkel kíméletesen befoghatod a galambokat. Arra figyelj oda, hogy ebben a melegben könnyen hőgutát kaphatnak a csapdában: mindenképpen árnyékos helyre tedd ki, vagy rögzíts a tetejére kartonpapírt - a fogás is biztosabb lesz - és napközben 3-4 óránként ellenőrizd (amikor ez épp nem megoldható, akkor ne használd).

Ha a galamb elpusztul vagy hőgutát kap a csapdában, akkor valóban állatkínzás vétségért leszel felelősségre vonható.

2012. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
9%
Szakadt volna le a kezed amikor ezeket a sorokat írod....!
2012. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
31%
A te kezed szakadjon le te mocsok!
2012. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!