Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi ölhette meg a két csirkénket?

Mi ölhette meg a két csirkénket?

Figyelt kérdés

Most 7 hetesek, jelenleg 28-an vannak, előnevelten kaptuk egy helyi termelőtől, falusiak vagyunk. Eddig semmi probléma nem volt, tavaly se történt ilyen eset. Minden este hét órakor már bent vannak a helyükön, kb. 12 órát vannak a saját kapirgáló területükön (kb. 12 négyzetm), az udvarra nem engedtük ki őket, de akkor is meg szoktam nézni legalább kétszer, hogy biztosan nem szökött el egy se.

Etetés reggel kukoricadarát keverve csirketáppal (épp most szoktatom le a tápról őket), nagyon kevés búzadarával. Délben zöldet esznek, és 4 óra körül újból kukoricadara-táp keveréket.

Természetesen elzárt, csirkebiztos kerítés van, kb. 1,8 m magas, drótkerítés.

Nem tudom, hogy hogyan történhetett meg, minden este megszámolom őket mielőtt bezárom, mindegyik meg volt tegnap este.

Az egyiket etetés előtt találtam rá, máris a csirkeól előtt 2 méterrel, elharapta a torkát, de elvinni nem vitte el.

Csak azt nem értem, hogy a zárt fából készített ólban, drótkerítésen keresztül (ami csakis az ajtó felett van bevonva) hogy vihette ki az udvarunkra az állat?

A másik csirke még meleg volt elpusztultan reggel fél 8-kor, azt hajnalban kaphatták el, etetés után bukkantam rá egy 10 perccel.

Jó, most azt gondoljátok, hogy két csirke nem a világ vége, de ha már egyszer elkezdte az állat az öldöklődét, akkor ezután is folytatni fogja, és ami a legrosszabb éjszaka.

Gondoltam már nyestre, kutyára, vagy éppen menyétre.

Ilyen egyszer se fordult elő az elmúlt 3 évben, ezért is félek, mert nem tudom, hogy mire számítsak.


Mi legyen a következő lépés? Van esetleg olyan szer, vagy tárgy, amivel távol tudjuk őket tartani?



2020. máj. 3. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
A leg egyszerűbb meg óldás ha egy biztonságosabb ólt csináltok,És egy ház örző kutyát vesztek,Úgyan is csak attol félnek ezek az állatok
2020. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként hogy mi ölhette meg a csirkétek az szerintem egy szárnyas állat volt aminek a neve "Űlű"
2020. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Eddig semmi probléma nem volt, az ólban sem láttam arra utaló jelet, hogy bent volt az ólban, legalábbis semmilyen rést nem láttam, ahol át tudna bújni.

Madár? Egy madár át tudja harapni a csirke nyakát és ott hagyja döglötten?

2020. máj. 3. 09:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Patkány, nyest, de akár vadászgörény talán átfér valahogy a drótkerítésen, a róka nem. A görény általában a csirke fejét harapja le, a nyest meg inkább nyakát rágja át.


Az ól alja is betonon van? Mindenképpen sűrű drótkerítésre lesz szükség!!

Tényleg vannak ragadozó madarok, mint a héja vagy a vércse, ami elragadja a kisebb szárnyasokat ia

2020. máj. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos az alja nem betonos, föld van alatta, egy padlószőnyeg, és szalmával terítettük be.


Én csak azt az egyet nem értem, hogy a csirke a zárt ólból HOGYAN fért ki a zárt ólból!?

Teljesen le volt harapva a fejük, az egyiket nem tudta a kerítésen túlra vinni, látszik, hogy próbálta a résen keresztül átvinni.

Teljesen ledöbbentett a látvány, legfőképpen a logikát nem értettem.

A kerítés ilyen fajta: [link]

Képeket az ólról holnap tudok adni, hogy átlátható legyen. És az kimaradt, hogy az ól horganyzott lemezzel van körülrakva.

2020. máj. 3. 09:43
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Azért kérdeztem az alját, mert simán be is ásnak alá. De ha nem zárt felülről, még az is eszembe jutott, hogy kimászott vele a kerítés tetején. Jó, a zárt ólból való kijutás passz!
2020. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Drótók lukain atfér a nyest , csirkehaló kell 2 retegben masszívabb és körbe teglázzátok azt meg betonnal fedjetek ....
2020. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jó megoldás a csirkeháló, viszont lyukat biztos, hogy nem ásott, mert azt látnánk. Viszont az ólban nem történt támadás, az egyszer biztos, lehet, hogy bezáráskor egy kiszökött fél 7-kor... Ketten is voltunk pedig, nem láttunk egy kóbor csirkét se az udvarunkban!


Gondolkodtam, az egyiket valószínűleg etetés után abban a tíz percben, amikor épp felmentem "mérgelődni" a házba, akkor azalatt elfoghatta valami a csirkémet, mert még meleg volt a teste, mikor megfogtam.

A másik pedig vagy elkószált tegnap este, és nem vettük észre (mert döglötten feküdt az udvarunkban), vagy pedig nem tudom... Mást nem tudok elképzelni.

Minden esetre nagyon meg vagyok zavarodva, ha már kettőt elkaptak, akkor jönni fog sajnos a többi is...

El fogok menni a mezőgazdasági boltba holnap, és érdeklődök a kerítés iránt.

2020. máj. 3. 10:25
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Wifi kamera: riasztást küld telefonra, felveszi az eseményeket, hangot is hallani, oda lehet vele kiáltani. Igaz kb.15-20-ezer de később vagyonvédelmi célokat is szolgálhat.

Valóban hatékony nyestriasztó: reflektort kapcsol be és hangokat ad ki ha mozgást lát.

Ezek mind olcsóbbak egy kutyánál de nem hozzák vissza a botot.

2020. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nyest volt. De, noha nem tartozik a kérdéshez, azt meg kell említsem, nem jól takarmányozod a csirkéidet.
2020. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!