Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 23 tyúk naponta 2-3 tojást...

23 tyúk naponta 2-3 tojást tojik. Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Van 13 letojt tyúkom, őket egy hónapja vettem. Ennyit ők is tojtak. Egy hete vettem még 10db 7 hónapos tyúkot, de a helyzet nem nagyon változott. Baromfi mi et, tojó tápot,rengeteg zöldet kapnak. Tegnap pl 2db tojás volt összesen. Mi lehet a baj?
2020. máj. 5. 12:02
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Mixet
2020. máj. 5. 12:03
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét jól, mindenhol. Megeshet hogy eldugják, ide-oda eldugott helyre tojnak.
2020. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Be vannak kerítve, és nem igazán van olyan hely ahol tudnának titokban tojni. Ami van azokat is néztem. De semmi.
2020. máj. 5. 12:16
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Huh akkor nem tudom. Többi nem eszi?
2020. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Félóránként nézem őket. Nem látom nyomát a tojásevésnek:) Ma 4db ot tojtak. Lehet hogy megint letojtakat vettem? De ezeknek ki van dudirodva a kloákájuk,, és kisebbek. Lehet hogy kell még egy kis idő míg hozz@ szoknak az itteni kinti élethez? Mert ki tudja lehet hogy ketrecben tartották őket, nem tudom. Vagy esetleg az nem probléma hogy állandóan van előttük kaja? És az energiájuk a non stop emésztésre megy el? Most lehet hogy baromságot írtam.
2020. máj. 5. 18:23
 6/33 drfauna ***** válasza:
100%
Szia! Nem tartok baromfit, csak a kíváncsiság kedvéért elolvastam a kérdést és a válaszokat. Szerintem a gond az lehet, hogy nincs olyan hely, ahol titokban tudnak tojni. A tyúkok szeretnék zárt, védett helyen tojni, és olyan pici helyen, ahol csak ők férnek el. Szerintem építs több deszkakuckót, búvóhelyet. Ha butaságot mondok, légyszi ne pontozz le, csak úgy felmerült bennem ez az ötlet.
2020. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
A sok kaja szerintem nem probléma. Szűk helyed csak van ahol tojhatnak. Hiánybetegségre sem gondolnék, ha mixet esznek meg tojótápot. Nem tudom befolyásolhatja-e, kakas van?
2020. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Persze, csináltam nekik kis odut, van vagy 4.ha tojnak oda tojnak. Kakas nincsen. Lehet hogy egy kicsit türelmetlen vagyok és idővel beállnak a dolgok. Várok, mást nem tudok csinálni. Csak az a gond hogy 23 an annyi kaját esznek hogy az a pár szem tojás a negyedét sem hozza vissza a kaja árának. Bár megmondom őszintén, szeretek velük foglalkozni,,, takarítani, etetgetni, gondozni őket. Nem rég mentem nyugdíjba, szeretek velük foglalkozni.Csak olyan nagy öröm mikor meglátom a tojó ládában a tojást. Olyan,,, "Na ezt az én tyúkjaim tojták" saját.
2020. máj. 6. 10:59
 9/33 drfauna ***** válasza:
Majd rendbe jön a dolog! :)
2020. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 drfauna ***** válasza:
De talán nem ártana beszerezni egy kakast!
2020. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!