Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 23 tyúk naponta 2-3 tojást...

23 tyúk naponta 2-3 tojást tojik. Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Van 13 letojt tyúkom, őket egy hónapja vettem. Ennyit ők is tojtak. Egy hete vettem még 10db 7 hónapos tyúkot, de a helyzet nem nagyon változott. Baromfi mi et, tojó tápot,rengeteg zöldet kapnak. Tegnap pl 2db tojás volt összesen. Mi lehet a baj?
2020. máj. 5. 12:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti. Köszönöm, én is ebben bízom. Utolsó. A kakas csak molesztálná őket szexuálisan:) De ha komolyan írtad, veszek egyet, hátha a szomszédok nem nyírnak ki:)
2020. máj. 6. 13:13
 12/33 anonim ***** válasza:
Attól,hogy kakast veszel, még nem fognak többet tojni.
2020. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 drfauna ***** válasza:
0%
Szerintem de.
2020. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Vegyél a táp mellé, kukorica darát, meg búzát.

Nálunk ez vált be a kitojtaknál.


20-10-10 aranyba.


Legyen helyük elbújni, majd pár nap múlva beindulnak.


Végén annyi tojásos lesz, hogy nem tudsz vele mit csinálni.

2020. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 drfauna ***** válasza:
48%

Bocsánat, kérem felejtse el a kakasos álláspontomat! Szerintem a gond a tyúkjai kelésével van. Alaposan utánanéztem a dolognak, és arra jutottam, hogy a tyúkjai későn keltek. Egy ilyen kései állományból nem biztos, hogy sok jót várhat. Továbbá baj lehet a beltenyészettel. Ha nem megbízható helyről vette a tyúkokat, lehet, hogy beltenyészetből származnak. Baj lehet a hőmérséklettel is. Lehet, hogy a tyúkok fáznak. De kakas tényleg nem kell, hacsak nem szaporítani akar. Ha most pár hónappal előrébb járnánk, a vedlési és nyugalmi időszakra gyanakodnék, de hát ilyenkor van a csúcsa a tojásrakási időszakuknak. Ajánlom Önnek, hogy biztosítson mészforrást a tyúkok számára. Erre a takarmányboltban kapható mészgríz nevű termék megfelelő lehet. A világítás is nagyon fontos! Az ételről: egy helyen olvastam, hogy valakinek a tyúkjai a főtt rizst szeretik. És a konyhai maradékot. Meg a kukoricát. De az is lehet, hogy vitaminhiányuk van, és megeszik a tojást, amit tojnak.

Én nem tartok baromfit, de utána olvastam a dolognak, és ezeket tudom javasolni.

Ne adja fel!

2020. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Írtam az elején hogy mixet kapnak ami tartalmaz kukoricadarát, napraforgó, köles, búza, meg még a roszseb tudja mit. Nincs kakas, nem is lesz. Én is bízom benne hogy idővel rendbe lesz minden. Bár most már fél 3 és még csak egy tojás van.
2020. máj. 6. 14:34
 17/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Nagyon kedves hogy ennyi időt szán a nyűgömre. De:Vettem nekik metszet, rengeteg maradékot és zöldet kapnak. Mindent biztosítók nekik amit csak lehet. De már kezdem feladni. 23 tyúk ma egész nap egy tojás? :) Tényleg vicc
2020. máj. 6. 14:48
 18/33 A kérdező kommentje:
Á, ideg összeomlását kapok. 23 tyúk ma 1 tojást tojt. Én a dunának megyek
2020. máj. 6. 17:28
 19/33 anonim ***** válasza:

Akkor más megoldás.

Gondolj arra hogy holnap 10 tojás lesz.

3 nap múlva annyi lesz.

2020. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Arra gondolj kérdezö, mennyi csirkepaprikást fogsz enni nemsokáea, igahi, finom kukoricadarán nevelkedett házicsirkéből. ( remélem kukoricadarán élnek).

Majd husz eve, miota a nagyszülejm meghaltak gyakorlatilag nem eszem csirkét, mert a bolti ehetetlen, de házit se találtunk olyat. Évi egy alkallm max a fogyasztásom.

2020. máj. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!