Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » 23 tyúk naponta 2-3 tojást...

23 tyúk naponta 2-3 tojást tojik. Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés
Van 13 letojt tyúkom, őket egy hónapja vettem. Ennyit ők is tojtak. Egy hete vettem még 10db 7 hónapos tyúkot, de a helyzet nem nagyon változott. Baromfi mi et, tojó tápot,rengeteg zöldet kapnak. Tegnap pl 2db tojás volt összesen. Mi lehet a baj?
2020. máj. 5. 12:02
1 2 3 4
 31/33 Miss Endzsi ***** válasza:
Rendszer van az életükben, tudják, hogy reggel 6 kor nyílik a belső ajtó, ami napközben is csak résnyire van nyitva, hogy sötét legyen nekik bent, délelőtt tojni kell, délután kinti játszás, és negyed kilenckor mennek aludni. Sokat simogatom őket, hogy jól érezzék magukat, nem félnek tőlem, nem szaladnak el, várnak mindig. Az első pár napon csak 2 tojás volt, akkor még féltek, és nem is nagyon kapirgáltak, csipkedték kint a füvet, mert nem is ismerték, de amióta fürdőznek, szaladgálnak, jobban oda mernek jönni, azóta mindig 3-5 tojás van. Mi napi négyet szoktunk enni, eddig még nem kellett tojást venni, és már majdnem három hete itt vannak.
2020. máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Én csak kukoricát és búzát adok nekik enni, meg a füvet legelik. 20 tyúk tojik naponta 8-12őt. Táppal lehetne több is, viszont úgy nem olyan a minősége. Így sokkal finomabb. Mondjuk én saját részre tartom, nem eladásra.
2020. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Miss Endzsi ***** válasza:
Rókákkal, hogy álltok? Miként védekeztek?
2020. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!