Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi idő alatt nő ki a...

Mennyi idő alatt nő ki a csirke csőre, ha azt levágták?

Figyelt kérdés
Előnevelt csirkéket vettem, és szerencsétleneknek levágták a csőrüket. Ez biztos bevett szokás, de szegények így kicsit korlátozva vannak. Ahogy látom, nem is tudnak felszedni magokat a földről, sokszor mellé csípnek, és megvédeni sem tudják így magukat az idősebb tyúkokkal szemben, akik a hegyes csőrükkel meg tudják csípni őket - és ezt meg is teszik néha. Kb. mennyi idő, mire ez a dolog helyre áll? Már 2 hónapja nálam vannak, és szépen nőnek, de a csőrük valahogy nem akar helyre állni.
2020. máj. 15. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A csőrük soha nem fog visszanőni ha levágták.
2020. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Remélem ez nem valódi kérdés...
2020. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Mennyi rész van levágva?
2020. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem fog visszanőni. A kannibalizmus esélyének csökkentése miatt vágják le a csőr hegyét. Semmiben nem akadályozza őket, még ha úgy is látod. Egyébként ne tartsd együtt az tyúkokkal.
2020. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó jól mondja. A vágócsirkéket külön kell tartani, lehetőleg fedett, meleg helyen sok élelemmel (inkább táppal) és vízzel (hogy jól meghúsosozadjanak) A csirkék csőrének legvégét levágják, hogy ne tépkedjék egymás tollát.
2020. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Neked sem nő vissza az orrod ha levágják.
2020. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miután utána néztem egy kicsit a témának nem igen lettem okosabb. Van ahol azt írják, hogy csak olyan, mintha az ember körmét vágnák le. Van ahol azt írják, hogy tud fájdalmat okozni. Itt a tudon elgondolkodtam egy kicsit. Tehát nem biztos? Csak a csőrének a hegyét vágják le és van, hogy visszanő, de nem mindig. Egy minimális vérzés van, de az infrasugaras módzsernél az sincs. Egy csomó ellentmondásos dolgot lehet olvasni, az lenne a legjobb, ha egy gazda tudna válaszolni.
2020. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, aki nem csak szemétkedett! Mielőtt rám haragudna valaki elmondom, nem én vágtam le a csőrük végét. Nagyon sajnálom őket, hogy ezt tették velük, és én egészséges, életerős csirkéket szerettem volna, akiknek mindenük megvan, és teljes életet tudnak élni. Az biztos, hogy onnan nem veszek többet soha csirkét, ahonnan ők vannak. Amúgy nem vágni vettem őket, csak a kakasok közül fogok annyit levágni, hogy egy maradjon, a tyúkokat meg a tojás miatt tartom. Ezért nem is tervezem őket felhízlalni, pláne nem táppal. Főleg magokon élnek, és zöldet is kapnak minden nap. Szerintem mindent megteszek, hogy jó legyen nekik. Az agresszív tyúkokat is leválasztottam egy kerítéssel, nem bántják őket. Még mindig bízom benne, hogy előbb-utóbb visszanő nekik, és talán pár hónap múlva be is számolhatok valami pozitív változásról.
2020. máj. 15. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
#9 Mint írtam, a kannibalizmus megelőzése miatt vágják le a csőr hegyét. Ettől még teljes életet élnek. Láttál már tyúkoknál kannibalizmust? Most vulgáris leszek, előre is bocsánat, de ezt tudnod kell, hogy megértsd a csőrkurdítás lényegét. Pont azért vágják le, hogy amit írok, az elkerülhető legyen. Először csak a tollat csípkedik ki egymásból, aztán már véres sebet ejtenek. Ha nekiesnek egynek, képesek élve felzabálni, kihúzzák a belét a seggén, a csontról teljesen lecsípkedik a húst, kb csak a csontváz marad. Ezért kell. Akármilyen furán hangzik, de ez nekik jó, mert nem zabálják meg egymást. Amúgy ha együtt tartod a tyúkokkal, vagy vitamin hiány lépne fel, akkor erre készülj fel. Tyúkokat sosem tartunk együtt csirkékkel. Először tájékozódj, aztán tarts állatot. És mégegyszer, nem fog vissza nőni a csőrük.
2020. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!