Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » SOS! Üdv mindenkinek! Van 13...

SOS! Üdv mindenkinek! Van 13 tojó tyúkom. Eredetileg ketreces tojók voltak, onnan vásároltuk őket, letojt tyúkok. Hirtelen egy este gubbasztott, reggelre meghalt. Mi okozta a halált? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete vannak nálam, nappal kint vannak, éjjelre bezárjuk őket.

Tápot és búzát esznek. Ma este etetésnél egy megint gubbasztott.



#baromfi #gubbasztás #tojótyúk #Haszonállat betegség #SOS probléma #Tojótyúk betegségek
2020. máj. 26. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tört el esetleg bennük mégis egy tojás?

Darazsat nem kaphatott be?

(Nekünk is "csak úgy" döglenek meg a csirkéink, ma pl 2 kiscsirke, tegnap 1...)

2020. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenésük nincs esetleg?
2020. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg betegség. Az ürülék állagának megváltozása is jel. Figyeld a gubbasztó tyúk viselkedését, hörögés, szem tisztaság, láz, váladékozás stb. Neten pl találsz betegségekkel kapcsolatos tüneteket. Vagy vágd le (jobb elkerülni az elhullást) bontsd fel és kiderül, hogy mi a gond. Gondolom mivel ketreces tartásban voltak, gyenge az immunrendszerük, ezért lettek betegek. Esetleg írass fel kakasos port.
2020. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre semmit. Őszinte leszek, nagyon bánt a dolog. A darázsra gondoltam én is, de ma újra gubbaszt egy. Azt mondták várjak, de nem bírok. Az is lehet, hogy teljesen "kizsarolták" őket, szörnyű állapotban voltak. Már jobban néznek ki. Híztak is. De nem szeretném, ha így lenne végük. Nyilván, tudom, hogy egyszer levágnánk őket, de akkor is, remélem, megérti.
2020. máj. 26. 21:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ürülék kicsit hígabb, de nem hasmenés. Már valószínűleg nem megmenthető. Levágni nem tudom ma már, holnapig már biztosan nem fog élni. Azt mondták, hogy a szemes eledel is okozhatja, mert eddig csak tápot ettek. Holnap nem kapnak csak tápot. Nem tudom mit kéne tennem. Valószínűleg ha betegség, a legyengült immunrendszerüket könnyen támadja. Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 26. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Mennyiért adták őket?
2020. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mára jól van! Nem halt meg! Megtaláltuk a problémát. A búza megakad a torkukon, hisz ilyet még nem ettek eddig. Darálni fogunk nekik,az talán segít. Köszönöm mindenkinek a segítségét!
2020. máj. 27. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez furcsa, attól hogy ilyet még nem ettek, le kellene tudniuk nyelni. Egy búza nem olyan nagy.
2020. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen balfék madarak.
2020. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2020. máj. 27. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!