Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kezdo sertes tenyesto vagyok...

Mario1111 kérdése:

Kezdo sertes tenyesto vagyok kerdesem az lenne korul belul 80kg a kocam es meg nem volt ivarzasa nagyon kicsi a nemi szerverve vagyis a pèraja ez normalis?

Figyelt kérdés

2020. jún. 8. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Tenyésztő? Komolyan? Ahhoz illene tudni az alapokat. Így max szaporító vagy. Milyen idősen ivarzik a disznó? Mennyi idős a kocád? Nem a súly a lényeg, hanem a kor.
2020. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom de az unoka testverem is vett onnan kettot es mar mindketto ivarzott mar 2 szer egy hejrol hoztunk egy fialasbol volt ojan 6 honapos lehet
2020. jún. 8. 22:04
 3/14 anonim ***** válasza:
"Négy-öt hónaposan már ivarérett a süldő, termékenyíteni azonban 7–8 hónapos korban, 120–140 kg közötti testtömegben, a tenyészérettség elérése után lehet. A korai tenyésztésbevétel negatívan befolyásolja a hasznos élettartamot és a későbbi reprodukciós teljesítményeket" Tudod Google jó barát. Tessék rákeresni a sertéstartásra, és tenyészésre. Sok klassz dolgot találhatsz, ami megóv attól hogy tönkretedd a jószágokat.
2020. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En nem szeretnem paroztani csak erdeklodom hogy ez normalos hogy nagyon kicsi a pèraja vagyis a nemi szerve es hogy meg nem volt ivarzasa mert tobb ijen idos kocanakmar volt ivarzasa es sokkal nagyobb a nemi szerve
2020. jún. 8. 22:15
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

KÖNYÖRGÖM, legalább a haszonállat kategóriában mellőzzük ezt a hülye szaporító-tenyésztő dolgot!


Kérdező!


Akkor ez egy hízó?

2020. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azért tarod hogy fialjon, akkor minek érdekel ennyire az ivarzása meg a nemi szerve? Dísznek csak nem tartasz haszonállatot...
2020. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
#5 Már bocs, de akkor ne vallja magát tenyésztőnek valaki, ha nem az. Szerinted az okés, ha felcsináltatja a disznót túl fiatalként, úgy hogy a kihordássaal veszélyezeteti a koca és a malacok életét is? Ha nem is a kérdezőről vanszp szó, de mint említette a kérdező a koca testvérei már ivarzanak, gondolom lassan jönnek a malacok is. Könyörgöm kedves #5 tanulj már némi biológiát, mert ez olyan, mintha egy 12-13 éves gyerek szülne gyereket. Nem akar pároztatni, de tenyésztő. 120 kg alatt nem is értem ezt a kérdést. Szerintem az az alap, hogy bármilyen állatot tartunk, tisztában kell lenni az alapokkal...
2020. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
En nem irtam hogy fialtatni akarom tudom meg korai csak arra lettem volna kivancsi hogy ez normalis hogy meg nagyon kicsi a peraja es meg nem ivarzott azt szerettem tudni megfeleli e kocanak vagy sem
2020. jún. 8. 23:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztő vagy, akkor tenyészteni akarsz, máskülönben nem tetted volna fel a kérdést. Amúgy normális, még fiatal.
2020. jún. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
"Már bocs, de akkor ne vallja magát tenyésztőnek valaki, ha nem az. Szerinted az okés, ha felcsináltatja a disznót túl fiatalként, úgy hogy a kihordássaal veszélyezeteti a koca és a malacok életét is? " És ki mondta hogy ezt teszi? Nem csípem a szaporítókat, de sertés esetén nincs olyan hogy szaporító. Törzskönyvet nem akarsz a kismalacokhoz? Basszus, az már kezd fanatizmusba átmenni amit egyesek csinálnak.
2020. jún. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!