Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet így libát tartani?

Lehet így libát tartani?

Figyelt kérdés

Vettem a hétvégén két felnőtt libát, de sajnos annyira verték a többi állatot, a tyúkokat és néma kacsákat, hogy le kellett őket vágni. Most kislibában gondolkozom, hogy veszek pár heteseket, és majd ha kicsit nagyobbak lesznek akkor beteszem őket a többiekhez, hogy megszokják egymást. A kérdésem: mennyi az esély rá, hogy összeszokjanak, és ne legyen csetepaté megint? Illetve, drót kerítés van a baromfiudvar utca felőli részén. és azt hallottam, hogy a libák drótot megrágják. Tönkre tehetik a kerítést? És még annyi, hogy az is a fülembe jutott, hogy a tyúkok és néma kacsák által összepiszkított füvet a liba nem legeli le. Ez igaz?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. júl. 16. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is voltak. Mi is kicsiket vettünk és alapból elkerítettük őket. De volt hogy össze is engedtük a tyúkokkal meg a kacsákkal de csak akkor ha pl 2 liba volt mem 10 db csapatban kegyetlenek is tudnak lenni. És akkor is kint voltunk a közelbe mert a liba elég agresszív főleg ha nem kézhez szokott. Nekem volt szelíd libám is de nőtt fel a picikből méregzsák is még az embernek is neki megy nemhigy a tyúknak. :/ A drótot valóban megrágja de ha erős drótod van akkor nem lesz gond nem tudja szétrágni már az átlagos kerítés drótot sem. Mindenképp kell neki zöld mi egy nagy zöld füves részt szoktunk nekik lekeríteni csak vigyázni kell ne legyen mérgező növény ott mert azt is megeszi és akkor vége. Remélem tudtam segiteni!
2018. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. júl. 16. 18:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2018. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!