Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sovány a kecském? Mit tegyek?

Sovány a kecském? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdő kecsketartók vagyunk. Mielőtt megvettük az első kecskénket, utánajártunk neten, illetve kecsketartó ismerősöktől, hogy mivel jár ez az egész. Csak egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem, lehet hülyeség... Amikor hoztuk a kecskénket (orosz fehér bak) nagy pocakja volt, láttam más kecskék is így néznek ki,jó széles pocakjuk van. A mi kecskénk pár nap alatt leeresztette a pocakját és most nem tudom, hogyez csak azért van mert még új helyen van és idővel visszaáll vagy mi rontunk el valamit? A kertben szokta enni a levágott gazokat, gyümölcsfák gallyairól a leveleket, szalmát, illetve megmaradt gyümölcsöt, zöldséget is adunk neki. A kazalból is rendszeresen falatozik. Akinek van tapasztalata kecskékkel légyszi adjon néhány jó tanácsot

2020. jún. 11. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Féreghajtva mikor volt utoljára? Fedeztetési időszakban napi fél-egy kiló abrak is kell a legelés/széna mellé.

A kazal széna vagy szalma?

2020. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerestem neked egy oldalt, ahol szépen le van minden írva a kecskék takarmányozásáról: [link]
2020. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor hoztátok biztosan fel volt puffadva mert jó telezabálta magát. Napközben valószinű nem eszik annyit illetve annyira táplálót azért nem kerekedik. Azért az sem egészséges ha túl eszi magát mert a puffadás bizony lehet életveszélyes is. Hasmenést is kaphat ha olyasmit kap amihez előzőleg nem volt hozzászoktatva.

Féregteleníteni mindenképp féregtelenítsétek. Lehetőleg kombináltan. Tehát ne csak bélférgességre hanem tüdőre is. Ezt állatorvos végzi,vagy adja a férgetelenítőt. (nem nem azt amit a kutya macska kap)

Takarmányt mi szemes kukoricát,szotyit, búzát zabot adunk. Érdemes nyalósót venni.

Nálunk minden nap vagy legelnek vagy pedig frissen kaszált illetve szárított gazt ergó réti szénát kapnak.

Ha hagyod, hogy le legelje a fa lombjait, kérgét akkor mindent tönkre fog tenni.

2020. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a hasznos válaszokat. A lekaszált gazt nagyon szereti, illetve kaptunk egy ismerősünktől kukoricát, amit lemorzsoltunk és ledaráltunk. Illetve mezőgazdasági boltból abrakot, mostmár szépen dagad vissza a pocakja. Napközben ki szoktuk kötni a telek hátsó részére, ott nincsenek gyümölcsfák stb, csak a gaz, azt szépen legeli. 😊 de ha van még valami jó tanácsotok, ne tartsátok magatokban! 😃 Mindent meghallgatok!
2020. jún. 15. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne daráld a kukoricát, sokkal jobban szeretik a szemeset. A csutkát se dobd el, azt is elfogyasztják. Érdemes eltenni télire.

3#voltam

2020. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló, megfogadtam a tanácsod, tényleg szépen elropogtatta a lemorzsolt kukorocát 😊 csutkát is eltettük!

Ha a szénánk elázott az esőben az mennyire baj?

Leszedett borsószárak megmaradnak télre? Azt is nagyon szereti és több zsákkal összegyűlt.

2020. jún. 17. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!