Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meglehet élni méhészetböl...

Meglehet élni méhészetböl föállásban?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 18:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem válaszol.

Majd meglátom,meg van jó év,van rossz.

Ezzel nem tudok mit kezdeni

2020. aug. 7. 11:08
 12/19 anonim ***** válasza:
31%

Nem válaszol. Erre mit mondjak?


Hasamra ütök, és mondok valamit.


Jó évben van 6 millió, rossz évben 3 millió haszon. Mindegyikből meg lehet élni.

2020. aug. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha olyan jó biznisz, miért nem próbálja meg jó pénzért eladni az egészet???

Miért akarja rád erőltetni?

Ezt kérdezd meg tőle!

2020. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ezt már előzőleg kérdeztem.

Azt mondta hogy fizikailag már nem bírja úgy, régebben rendszeresen vándorolt, de már egészségi állapota nem engedi vagy 3 éve. Így már csak a helyi virágokra tudd támaszkodni. Próbálta eladni de senki sem akarja megfizetni a belefektett munkát állítása szerint, tehát vevő bőven van de csak féláron akarna mindenki venni.


Így amig bele nem rokkan megtartja és csak végső esetben adja el.

2020. aug. 7. 17:33
 15/19 anonim ***** válasza:
51%
A befektetett munkát az éves bevételből kell/ene) kitermelni, kivenni. Ha a méh-családokat nem tudja azon az áron eladni, amit szeretne értük kapni, akkor ez már sokat elárul arról, hogy mennyire jó és jövedelmező üzlet. Ha annyira jó lenne, tíz körömmel kapnának utána.
2020. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
89%
Megéri főállásban csak pokoli sok munka. Nekem idén fele annyi akácmézem volt mint tavaly de 2000ft volt a felvásárlási ára. Télen nem etetünk aki ezt írta az nem volt még méhek közelében. Szeptember 15 re meg kell lenni a megfelelő mennyiségű élelemnek a kaptárakban. És atka ellen kell kezelni. Majd márciusban lehet etetni cukorlepénnyel hogy jobban fejlődjenek. Én inkább lennék főállású méhész mint egy alkalmazott mert akkor a saját magam ura lehetnék és szeretem a méheket. 12 óra munka mellett csinálom néha fárasztó de nem adnám el őket. A munkahelyemen keresek egy év alatt 2.5 milliót egy évben. Ennyi méh család pedig kétszer ennyit is megtermel. Akkor miről is beszélünk...
2020. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
69%
Van egy klasszikus mondás, hogy a méhekből nem lehet megélni,csak meggazgdagodni. Ez mára nem teljesen igaz. Suszterszabály hogy, kb 60 méhcsalád már kitermeli az éves megélhetést. De ez sokmindentől függ. Van a környéken olyan méhészet,aki évtizedek óta méhészkedik és tavalyelőtt alig 10% maradt meg az állományából. Atka (nem volt elég hatóanyag a szerben...) csávázó, nem méhkímélő permetezés,stb...Ha megvan a felszerelés, nem szabad veszni hagyni. Igaz, hogy kelet felől 400Ft-ért is odaadja kilóját a méhész, itthon vegyesért 800Ft lenne a kívánatos ár,stb... Mint mezőgazdasági tevékenység kvázi lutri,de ha megvan minden, egy próbát megér. Nekem jelenleg 7 család van, abszolút hobbi, méz egy része ismerősi körben megy el, kb az atka elleni szer meg a cukor kijön belőle. Én megtartanám, de kell egy másik lábon állás is mellé.
2020. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%
En biztos kiprobálnám ha már ennyire minden adott hozzá már csak kivancsiságból is. A papa megélt belőle, nem? és van igény a mézre. Pl tesomek cukor helyett már csak mézet esznek
2020. aug. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
62%
Időjárásfüggő is.
2020. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!