Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Bárányt lehet bent tartani a...

Bárányt lehet bent tartani a házba? Nem panellba hanem kertes házba.

Figyelt kérdés
Ha lenne neki egy külön szoba, meg sétáltatnánk, fürdetnénk, mint egy kutyát.

2020. aug. 9. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne. De alapból is elég, khm, domináns szaga van a birkáknak, meg nem is szobatiszta, szóval, hogy értelme van-e, az egész más kérdés. A "mint egy kutyát" rész is megbukik, mert egyáltalán nem biztos, hogy a juh is részt akar venni abban, amit te szeretnél csinálni vele. :P
2020. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen igaz, de azért kiprobalnam.:)
2020. aug. 9. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A juhok egyébként nagyon tudnak kötődni az emberekhez, szinte kutya szinten, ha kölyökként már foglalkoznak velük.

Ezt sokan nem tudják...

2020. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lásd kb. 1:20:20-tól:

[link]

:-)

2020. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy lehet megfürdetni egy birkát, mikor a szőre "zsíros"-szerű, taszítja a vizet. Vagy folyamatosan nyírva lenne? Meg vajon mennyire akarna sétálni, amikor egész nap képesek majdnem egy helyben állni és legelni.
2020. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöméknél pórázon volt sétáltatva a birka, ha szabadon volt, szaladt a gyerekek után, labdázott is velük.


Természetesen ólban volt tartva.

2020. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lakásban neveltem fel több birkát.Lehet tartani mert teljesen ugy viselkedik mint egy kutya az ágyamban feküdt.Kb:3 honapos korig volt lakásban,porázon sétált és rájárt a macskatápra is.De!!csak ujszülött korban ha az anya eldobja és nem eteti.Pár hetesen már macerás és nem lesz szobatiszta.Most ez a birkám egy éves és bizony megszenvedte az istállóba szoktatást.Éjjeli jelzőfény világit neki mert fél,egyáltalán nem birkaként viselkedik.Viszont egy rossz hir hogy etetni 2 oránként kell és nincs alvás fel kell kelni hozzá és etetni kell.Ahogy egyre nagyobb egyre többet cumizik és egyre élénkebb.Kiváncsiságbol mindent kostolgat a telefontóltó zsinorját szétrágja a müanyag asztalteritőt is rongyosra kostolgatja.Hatalmasakat ugrik az ágyrol le-fel az asztalra is felmegy.Nevelni kell nem lehet ugy a helyére zavarni mimnt egy kutyát.Este csak lefekvés minden nap ugyanakkor.Biologiai orája nagyon pontos!!!Igényli hogy beszéljél vele és ha ott vagy mellette csak vele kell foglalkozni mert rádmászik,feláll rád.Teljesen az anyja leszel és ugy kezel.Szóval nem fogod birni légy nyugodt mert dolgozni és tanulni nem lehet birka mellett.A másik ami fontos a birkát nem lehet egyedül tartani mert fajtatárs nélkül egész nap ordit.Bőgős az én első lakásban neveltem a mai napig pedig 3 éves.A legfiatalabb csak beszél nekem de nem bőg és mindig otthagyja a birkákat mikor engem lát.
2020. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azta azert ez huzos, akkor inkabb nem😂
2020. aug. 10. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!