Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Akita mennyire mozgás...

Egy Akita mennyire mozgás igényes? Panellbe érdemes tartani? Mennyire tanul gyorsan?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
nagy testű kutya szóval nem ajánlatos vedlik is elviselnéd a kutyaszőrt?
2014. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kutyát lehet panelban tartani, ha napi több órát rá tudsz szánni, hogy elvidd sétálni. Eü sétából elég neki 10-10 perc is amíg elvégzi a dolgát, de legalább reggel és este el kell vinni minimum egy órát rohangálni (nem egy 2 négyzetméteres futtatóra)
2014. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én családi házban laktam albiban, de az akitám egész nap a házban volt nem az udvaron, mert az udvarra bejárkált a tulajdonos teljes családja így nem mertem kint hagyni. Egész délelőtt bent volt, viszont mikor hazajöttem csak vele foglalkoztam, tanultunk,játszottunk, nagyokat kirándultunk. Nem volt vele semmi gond, nem olyan sok a mozgásigénye ahhoz képest hogy nagytestű. Sajnos ő már meghalt, egy ideje pedig panelben élek. Viszont tervben van egy akita a közeljövőben és biztos vagyok benne hogy jól fogja magát érezni a négy fal között is, mert rengeteget fogok vele foglalkozni.Elképesztően gyorsan tanulnak, csak tudni kell hogyan álljunk hozzájuk.Nem lehet más fajtákhoz hasonlítani, a tanult dolgokat makacsságból nem hajtják mindig végre,mint egy németjuhász vagy golden.Ők nagyon mások. Ha bármi másban tudok segíteni, írj privit. Egyébként több ismerősömnek van akitája panelban, mégsincs velük gond. Ha megnézed egy kutya ha udvaron is van tartva a nap nagyrészében semmit nem csinál csak fekszik, inkább akkor mozog amikor foglalkozol vele. Akkor meg nem mindegy hogy az udvaron fekszik vagy a kanapédon :D Így szerintem szorosabb is lesz köztetek a kötelék ha mindig veled lehet.
2014. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!